fotografia barwna/lightbox , 130 x 130 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ```MISIU I MONIA`` | 1999 | edycja 2/5 | MARTA DESKUR` WYSTAWIANY: - "Marta Deskur: not to be touche", wystawa indywidualna, Minoriten-Galerien im Priesterseminar, Graz, 2006 - "Marta Deskur: rodzina", wystawa indywidualna, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Kraków, 2000 LITERATURA: - Marta Deskur: not to be touche, katalog wystawy, Minoriten-Galerien im Priesterseminar, Graz 2006, s. 66 (il.) - Marta Deskur: rodzina, katalog wystawy, Bunkier Sztuki, Kraków 2000 (il.)
"Rodzina" to jeden z najbardziej znanych, zrealizowanych przez artystkę projektów. Pracę nad nim rozpoczęła Deskur w 1996 roku i kontynuuje ją po dziś dzień. Artystka wykonała cykl prac fotograficznych przedstawiających członków jej rodziny i przyjaciół. Pojęcia "rodziny" nie definiuje wyłącznie biologiczne pokrewieństwo sportretowanych osób, a emocjonalna i uczuciowa bliskość. Artystka kreuje swoje modele w taki sposób, aby łatwo można było odczytać ich emocje. Posługuje się również skojarzeniami ze scenami religijnymi: kolację w gronie najbliższych przeistacza w "Ostatnią wieczerzę", spotkanie dwóch kobiet nawiązuje do sceny "Nawiedzenia". Częścią tego projektu są również "Sceny rutynowe", proste codzienne wspólne czynności.
DESKUR Marta
Urodzona w Krakowie. Od lat 90. zajmuje się fotografią i sztuką wideo, tworzy także instalacje multimedialne. Studiowała na krakowskiej ASP oraz w Ecole des Beaux-Arts w Aix-en Provence. Mieszka i pracuje w Krakowie oraz w Paryżu.
Należy do czołówki polskiej sceny sztuk wizualnych. W swojej twórczości porusza podstawowe kwestie współczesnej kultury i jej wpływu na relacje ludzkie.
Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: New Baby? w Location One Gallery w Nowym Jorku; Nowe Jeruzalem w Galerii Starmach w Krakowie czy Der Katholische Faktor w Muzeum Historycznym w Regensburgu.
Jej prace znajdują się m.in. w zbiorach: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, Museum Bochum (Niemcy), Sonje Museum of Contemporary Arts Collection (Korea), Galerii Arsenał w Białymstoku.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]