wyciskarka, cukierniczka, pojemnik na herbatę w saszetkach, 17 x 11 x 14 cm. Porcelit malowany podszkliwnie, szkliwiony, malowany naszkliwnie złotem. Sygnowany.
Seria spichrzy bydgoskich składa się z trzech elementów tworzących spójną całość. Projekt został wykonany na konkursu na linię obiektów promujących Bydgoszcz. Jako jedyny z nadesłanych projektów zdobył nagrodę: wyróżnienie honorowe. Jak pisze autor: "Spichrze bydgoskie są pomyślane z intencją umiejscowienia ich jako dodatek do "architektury stołu". Złożone są prostą w odczycie ideą nawiązującą do historycznej architektury bydgoskiej, a poddane defragmentacji odkrywają swoje użytkowe przeznaczenie. I tak oto jeden z spichrzy staje się cukierniczką, pojemnikiem na herbatę w saszetkach i wyciskarką do cytryn, drugi pojemniczkami na bakalie, a trzeci podstawkami na jajka i solniczką. Element dekoracyjności przeplata się tu z elementem zabawy i nie pozostaje obojętny wobec zmysłów jak i intelektu." Seria została aplanowana na 30 sztuk, co w ceramice stanowi limitowaną, ekskluzywną edycje. Projekt powstał w 2012 r.
Mariusz DYDO (1979) w latach 1999-2004 studiował na ASP w Krakowie na wydziale rzeźby. Dyplom w pracowni Jerzego Nowakowskiego. W 1998 czynnie uczestniczył w działaniach autorskich grupy Jacka Kucaby -Ruchome święto, co zaowocowało wystawieniem na murach kamienic tarnowskiego rynku 15 wielkoformatowych obrazów w cyklicznie po sobie następujących wystawach tzw. Zewnętrznej Galerii Miasta Tarnów. Na swoim koncie ma realizacje malarskie na terenie Krakowa i gminy Lorenyzweiler - Luxemburg. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
W latach 1994-1999 uczęszczał do PLSP im. Artura Grottgera w Tarnowie i ukończył wydział Meblarstwo Artystyczne. W 2004 roku obronił dyplom na Wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w pracowni rzeźby Jerzego Nowakowskiego.
W latach 1997-2003 uczestniczył w działaniach Autorskiej Grupy Artystycznej Jacka Kucaby - Ruchome Święto. W roku 2007 otworzył własne studio rzeźby i malarstwa, w którym wykonał wiele zamówień kontraktowych dla osób prywatnych, filmu, reklamy, muzeów I kościołów.
Jest autorem:
- wystroju rzeźbiarskiego, designu i wykonania mebli ołtarzowych dla Kaplicy Św. Krzyża w zespole drogi różańcowej w Hlinik nad Hronom, Słowacja (lata 2011-2013);
- figur kruka i smoka do Ruchomego teatru z baśniami krakowskimi według projektu Awiszaja Hadari, Muzeum historyczne miasta Krakowa pod płytą rynku krakowskiego (rok 2012);
- sześciu figur i ornamentów snycerskich do Ołtarza Przenajświętszego Sakramentu (Ołtarz Ojczyzny) w Kościele św. Krzyża w Warszawie (lata 2009-2012 - wspólnie ze Zbigniewem Blajerskim);
- pięciometrowej wysokości, przewrotnej definicji wolności w kształcie pomadki owiniętej w złotko „Wolność Premium”, alias „Słodka jak cukierek”, Park Nadmorski im. Ronalda Reagana w Gdańsku (2015).
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]