Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
RITTER Maria | Pejzaż wiejski

Maria RITTER (1899-1976)

Pejzaż wiejski

olej, płótno; 38 x 52 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: MRitterówna

Maria Ritter ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych w 1927 roku. Uprzednio studiowała filozofię i historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczyła się malarstwa u W. Weissa, grafiki u J. Wojnarskiego i rzeźby u X. Dunikowskiego. Studia kontynuowała w Paryżu u Legera. Przystąpiła do grupy Zwornik. Podróżowała do Włoch. Na stałe związana była z Nowym Sączem. Tworzyła w oleju, akwareli, gwaszu, zajmowała się grafiką, malarstwem ściennym oraz rzeźbą. Tematyka jej dzieł to przede wszystkim pejzaże, sceny rodzajowe, portrety, martwe natury. W jej rozwoju twórczym wyraźnie ujawniło się przechodzenie od realizmu do uproszczonych, zgeometryzowanych form.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
RITTER Maria
Malarka, graficzka i rzeźbiarka. W latach 1921-1928 studiowała filozofię i historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Malarstwa i rzeźby uczyła się m.in. u W. Weissa, W. Jarockiego, J. Pieńkowskiego, X. Dunikowskiego. Lata 1924-1925 spędziła w Paryżu, ucząc się w pracowni F. Legera i O. Friesza. Należała do ZAP "Zwrotnik" i Oddziału ZPAP w Nowym Sączu. Tematem jej prac były martwe natury, kompozycje rodzajowe, portrety, pejzaże architektoniczne, sceny z okresu okupacji, martyrologii ludu żydowskiego oraz sceny religijne.
[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]