1974 odbitka żelatynowo-srebrowa, 12,6 × 8,4 cm, naklejona na karton 23,8 × 17,8 cm, nadruk "MAREK KONIECZNY / Orion’s sickl" oraz dedykacja "Na dowód i pamięć sobotniego spotkania, MK" na odwrocie kartonu vintage print
W ramach swojej koncepcji Think Crazy Konieczny powrócił do obiektu w sztuce. W obszar konceptualnych działań wprowadził absurdalne i kiczowate przedmioty, tzw. special equipment. Były to piramidy, złoto, ramy, futra, figury zwierząt czy, jak na prezentowanej pracy - sierp. Stały się one integralną częścią wyrafinowanych obrazów, a także "martwych natur" - instalacji towarzyszących performance’om. Fotografie takie, jak ta prezentowana, są często zapisem body-artu, jaki uprawiał Konieczny w swoich działaniach. Wystawy: Think Crazy, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa (2013).
Malarz, performer, twórca manifestów, akcji, obiektów, instalacji, wypowiada się poprzez komentarze i teksty. Zajmuje się sztuką konceptualną, w latach 70. XX wieku podpisał z amerykańskimi artystami manifest „think-crazy”. Studiował architekturę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na przełomie lat 50. i 60. Współpracował z Oskarem Hansenem, m.in. przy realizacji modernistycznych osiedli im. Słowackiego w Lublinie oraz na Przyczółku Grochowskim w Warszawie. Ukończył ASP w Warszawie (1967), gdzie w 1989 roku objął prowadzenie pracowni gościnnej na wydziale malarstwa i wprowadził rewolucyjne zmiany w formie nauczania. Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Jest założycielem Stowarzyszenia Artystów Sztuk Innych. Akcje w ramach swoich performance’ów przeprowadzał głównie w Warszawie, wystawiał natomiast w kraju i za granicą. Prace w zbiorach: Muzeum Narodowego w Warszawie, Dada Research Center w Niemczech, Fundació Joan Miró - Centre d’Estudis d’Art Contemporani w Barcelonie, Franklin Furnace Archive w Nowym Jorku, Institute of Contemporary Art w Los Angeles, Galeria de Mangelang w Groningen, Galerii Studio w Warszawie i w kolekcjach prywatnych.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]