WYSTAWIANA:
- "Marek Chlanda, Dobranoc", Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, Warszawa 12 maja - 21 sierpnia 1996
LITERATURA:
- Marek Chlanda, Dobranoc, katalog wystawy, [red.] Ewa Gorządek, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, Warszawa 1996 (reprodukowany)
"Zamknięty kształt dopiero po chwili, po kilku krokach wokół niego, ujawnia swoją otwartość. (...) na podłodze znajduje się oto drewniana podstawa, a na niej - kilka centymetrów od ziemi - biała maska zwrócona ku górze. Kierunek ten, jak kierunek wzroku, podkreśla biały promień-oś-struna osadzona na poziomie prawego zwieńczenia białego trzpienia-kręgosłupa. Ma ona długi, spiczasty nos. Na jej czole marszczy się kawałek tkaniny - jak opatrunek albo fałdy skóry. Usta są zaledwie rozchylone, nie do końca wycięte. Ich ekspresja dotyczy stanu pomiędzy otwarciem a zamknięciem, pomiędzy krzykiem a oddechem, słowem a jękiem albo westchnieniem, między wysiłkiem a odpoczynkiem. (...) Dwie twarze-maski w tej pracy, znów połączone promieniem spotykają się na zasadzie równorzędności, mimo iż jedna znajduje się na górze, a druga na dole. Obie, w równym stopniu, są maskami-przedmiotami, które skryć mogłyby żywą twarz. W jednakowym stopniu są rzeźbami, których forma sama w sobie jest twarzą - częścią ciała." Ewa Gorządek, [w:] Marek Chlanda, Dobranoc, katalog wystawy, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, Warszawa, 1996
CHLANDA Marek
Marek Chlanda, urodzony w Krakowie w roku 1954, studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1978 uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki. W latach 1980-1982 wykładał na krakowskiej ASP, a następnie, w roku akademickim 1983-1984 razem ze studentami Vestlandets Kunstakademie w Bergen zrealizował dydaktyczny eksperyment pt. „Podróżująca Akademia”, polegający na interdyscyplinarnych studiach w wielu krajach Europy. W roku 1985 był gościem Herning Hojskole w Danii, zaś w latach 1986-1988 wykładał w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Sląskiego. W 1997 roku artysta został laureatem, przyznanej wówczas po raz pierwszy, dorocznej Nagrody Fundacji Nowosielskich.
Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Prace Marka Chlandy są licznie reprezentowane w wielu kolekcjach sztuki współczesnej.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]