drewno wysokość z podstawką 44 cm, bez podstawki 26 cm
Urodzony w 1965 r. w Zakopanem Marcin Rząsa studia rozpoczął w 1985 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po roku przeniósł się do Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obronił w 1991 r. pod kierunkiem prof. Grzegorza Kowalskiego. W latach 1994–95 studiował w Bratysławie w VSVU w pracowni J. Jankovica. Swe prace pokazywał m.in. w instytutach polskich w Berlinie, Bratysławie i Rzymie, w BWA w Szczecinie, Olsztynie, Zakopanem, Suwałkach, Gorlicach, w CSP w Orońsku, w prywatnych galeriach w Zakopanem, Warszawie, Krakowie, Sopocie, Berlinie, Szydłowcu, Pabianicach, Częstochowie, Szklarskiej Porębie, w Zutphen w Holandii, w Rosenheim i Weinheim w Niemczech. Uczestniczył w licznych plenerach artystycznych: w Taylla na Węgrzech, Cap Arcona w Niemczech, w Zakopanem i Gorlicach w Polsce. Mieszka i pracuje w Zakopanem. Od 1986 r. prowadzi Galerię Rząsy w Zakopanem. Od 1991 r. pełni funkcję prezesa Fundacji im. Antoniego Rząsy. Współpracuje m.in. z Muzeum Tatrzańskim, Tatrzańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem Spotkania z Filmem Górskim.
Polski artysta rzeźbiarz, syn Antoniego Rząsy. W latach 1980 - 1985 uczył się w Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Studia rozpoczął w 1985 roku w ASP w Krakowie, ktore kontynuował w warszawskiej ASP w pracowni prof. Jana Kucza. Dyplom pod kierunkiem prof. Grzegorza Kowalskiego obronił w 1991 roku. W latach 1994 - 1995 studiował w Bratysławie w VSVU w pracowni J. Jankovica. Mieszka i pracuje w Zakopanem, gdzie wraz z żoną Magdą Ciszewską-Rząsą prowadzi Galerię Antoniego Rząsy. Od czasu ukończenia studiów swoje prace pokazywał m.in w Instytutach Polskich: w Berlinie, Bratysławie i Rzymie, a także w BWA w Szczecinie, Olsztynie, Zakopanem, Suwałkach, Gorlicach, w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, w prywatnych galeriach w Zakopanem, Warszawie, Krakowie, Berlinie, Szydłowcu, Zutphen (Holandia), Rosenheim (Niemcy). Uczestniczył w plenerach artystycznych w Taylla (Węgry), Cap Arcona (Niemcy), Zakopanem i Gorlicach. Jest autorem statuetek przyznawanych autorom filmów na Spotkaniach z Filmem Górskim w Zakopanem.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]