Studiował w PWSSP (ASP) w Poznaniu w latach 1983-1988. Uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz z rzeźby w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego. Od 1989 pracownik dydaktyczny ASP w Poznaniu. Profesor, prowadzi pracownię warsztatów twórczości edukacyjnej na Wydziale Edukacji Artystycznej i (z ojcem prof. Janem Berdyszakiem) pracownię rzeźby i działań przestrzennych. Pracownik Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, gdzie prowadzi pracownię rzeźby. W latach 1999-2002 prodziekan Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu, od 2002 prorektor do spraw studenckich i współpracy z zagranicą, aktualnie rektor tej uczelni.
Marcin Berdyszak uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz z rzeźby w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego w PWSSP w Poznaniu w 1988 roku. Od 1989 roku związany z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie obecnie pełni funkcję rektora. Prowadzi pracownię warsztatów twórczości edukacyjnej na Wydziale Edukacji Artystycznej oraz, wraz z ojcem prof. Janem Berdyszakiem, pracownie rzeźby i działań przestrzennych. Ponadto prowadzi pracownię rzeźby w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.
Wystawiał swoje prace w Polsce, Niemczech, USA, Słowacji, Finlandii, Meksyku. W swoich pracach artysta zajmuje się owocami. Bada granice kultury i natury oraz ich wzajemnych relacji. Pracuje także z zapachami. Interesuje go owoc w relacji do czasu, pamięci, iluzji czy imitacji. W twórczości swojej porusza takie problemy, jak problem unifikacji, konsumpcji, nowych sentymentów i emocji prowokowanych sztucznie. Zajmuje się też nadużyciem jako formą pozwalającą na osiągnięcie doskonałości. Ostatanie realizacje dotyczą problemu tresury kulturowej, mechanicznego wartościowania rzeczywistości, standaryzacji odczuć i opinii dotyczących moralności.
Zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Jego sztuka oscyluje wokół problemu zacierania granic między naturalnym a sztucznym, między prawdą a iluzją. Bada granice kultury i natury oraz ich wzajemnych relacji.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]