Lew idzie na wojnę (Le lion s`en allant en guerre), 1927 - 30 r.
akwaforta, sucha igła/papier, 34 x 28 cm (w świetle passe - partout) sygnowany ołówkiem p.d.: `Marc Chagall` l.d.: `62` Ilustracja do "Bajek" Jeana de la Fontaine, Księga V
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Malarz i grafik żydowskiego pochodzenia posiadający obywatelstwo rosyjskie i francuskie. Wybitny przedstawiciel École de Paris. Rysunku uczył się u witebskiego malarza Juda Pen. W 1907 r. rozpoczął studia w Akademii petersburskiej. W latach 1910-1914 przebywał na stypendium w Paryżu, gdzie zetknął się z kubizmem i zaprzyjaźnił z G. Apollinairem i M. Jacobem. W 1915 r. ożenił się z Bellą , która muzą wielu jego obrazów. W 1919 r. był kierownikiem artystycznym Państwowego Teatru Żydowskiego w Moskwie. Od 1947 r. mieszkał na stałe w Paryżu. Po naiwno-realistycznych obrazach w początkowej twórczości, uległ wpływom kubizmu, ekspresjonizmu i surrealizmu. W jego obrazach przeważa pogodna tematyka miłosna, pejzaże, sceny religijne. Charakterystycznymi dla niego środkami wyrazu są m.in. deformacja kształtów, zachwianie proporcji, przewaga żywych czerwieni, błękitów i zieleni.
CHAGALL Marc
Francuski malarz i grafik pochodzenia rosyjskiego. Wybitny przedstawiciel École de Paris. Rysunku uczył się u witebskiego malarza Juda Pen. W 1907r. rozpoczął studia w Akademii petersburskiej .W latach 1910-1914 przebywał na stypendium w Paryżu, gdzie zetknął się z kubizmem i zaprzyjaźnił z G. Apollinairem i M. Jacobem. W 1915r. ożenił się z Bellą , była ona muzą wielu jego obrazów. W 1919r. był kierownikiem artystycznym Państwowego Teatru Żydowskiego w Moskwie. Od 1947r. mieszkał na stałe w Paryżu. Po naiwno-realistycznych obrazach w początkowej twórczości, uległ wpływom kubizmu, ekspresjonizmu i surrealizmu. W jego obrazach przeważa pogodna tematyka miłosna, pejzaże, sceny religijne. Charakterystycznymi dla niego środkami wyrazu są m.in. deformacja kształtów, zachwianie proporcji, przewaga żywych czerwieni,m błękitów i zieleni.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]