olej, sklejka, 64 × 84 cm w świetle ramy sygn. u dołu pośrodku: L.DILL
Estymacja: 18 000 - 21 000 zł
Początkowo studiował na Politechnice w Stuttgarcie, a następnie w akademii monachijskiej pod kierunkiem K. von Piloty`ego. W kręgu jego zainteresowań szybko znalazły się odkrycia malarstwa plenerowego barbizończyków i innych francuskich malarzy. W 1875 r. odwiedził Szwajcarię, a w 1878 r. pojechał do Wenecji, gdzie zaprzyjaźnił się z malarzem G. Schönleberem. W 1893 r. został przewodniczącym ugrupowania artystów "Secesja Monachijska", co zmusiło go do przeprowadzki do pobliskiego Dachau, gdzie związał się z A. Hölzerem i A. Langhammerem. Wspólnie założyli grupę "Die Dauchauer", która w 1898 r. osiągnęła duży sukces podczas wystawy w berlińskiej Galerii Narodowej. W roku następnym Dill przeprowadził się do Karlsruhe, gdzie powołano go na stanowisko profesora malarstwa na tamtejszej akademii. W pierwszym okresie twórczości artysta malował szczegółowe przedstawienia wybrzeży, rybaków, okrętów i ludzi morza, zaobserwowane w czasie pobytu nad Morzem Północnym oraz w Wenecji. Poszukiwał też motywów malarskich na rybackiej wyspie Chioggia. Powstało tam wiele realistycznych obrazów o bogatej kolorystyce. Po osiedleniu się w Dachau w 1896 r. nastąpił przełom w jego twórczości. Zachwycony dyskretną urodą okolicy, zmienił paletę kolorów poprzez odrzucenie barwności z okresu weneckiego. Tętniące życiem, przeludnione miasta południa zostają zastąpione samotnością i ciszą bagnisto-torfowych okolic Dachau. Po latach jego zainteresowania tematyką marynistyczną odnowiły się i chociaż nigdy nie powrócił do malowania bagien, pozostał wierny brunatno-zielonej palecie barw ukochanych torfowisk.
DILL Ludwik
Niemiecki pejzażysta. Początkowo studiował na Politechnice w Sttutgardzie, a następnie w Akademii Monachijskiej pod kierunkiem K. von Piloty`ego, jednakże w kręgu jego zainteresowań szybko znalazły się odkrycia malarstwa plenerowego barbizończyków i innych francuskich malarzy. W 1875 roku odwiedził Szwajcarię, a w 1878 roku pojechał do Wenecji, gdzie zaprzyjaźnił się z Gustawem Schönleberem. W 1893 roku został przewodniczącym ugrupowania artystów "Secesja Monachijska", co zmusiło go do przeprowadzki do pobliskiego Dachau, gdzie związał się z Adolfem Hőlzerem i Arturem Langhammerem. Wspólnie założyli grupę "Die Dauchauer", która w 1898 roku osiągnęła duży sukces w Berlińskiej Galerii Narodowej. W 1899 roku Dill przeprowadził się do Karlsruhe, gdzie powołano go na stanowisko profesora malarstwa na tamtejszej Akademii. W pierwszym okresie twórczości malował przede wszystkim przedstawienia wybrzeży, rybaków, okrętów i ludzi morza, ze wszystkimi szczegółami, które zaobserwował w czasie pobytu nad morzem Północnym oraz w Wenecji. Wraz ze swym przyjacielem, malarzem Schönleberem, poszukiwał motywów malarskich na rybackiej wyspie Chioggia. Powstało tam wiele realistycznych obrazów o bogatej kolorystyce. Jednak, gdy zamieszkał na stałe w Dachau, w 1896 roku, nastąpił przełom w jego twórczości. Zachwycony dyskretną urodą okolicy, zmienił paletę kolorów poprzez odrzucenie barwności z okresu weneckiego. Tętniące życiem przeludnione miasta południa zostają zastąpione samotnością i ciszą bagnisto - torfowych okolic Dachau. Po latach jego zainteresowania tematyką marynistyczną odnowiły się, i chociaż nigdy nie powrócił do malowania bagien, pozostał wierny brunatno - zielonej palecie barwnej ukochanych torfowisk.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:[email protected]
Licytacja z Artinfo.pl:
W czasie aukcji kontaktujemy się na podany wcześniej numer telefonu i wspólnie licytujemy, relacjonując cały czas przebieg licytacji. Przyjmujemy także górne limity cen (informacje poufne), do poziomu których licytujemy w Państwa imieniu. Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł
Do 1000 zł przyjmujemy tylko zlecenia z limitem.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Do cen wylicytowanych dom aukcyjny dolicza 15% opłatę organizacyjną.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]