Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
ADWENTOWICZ Lucjan | Portret damy, 1931 r.

Lucjan ADWENTOWICZ (1902-1937)

Portret damy, 1931 r.

olej/płótno (dublowane), 99 x 80,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'L. Adwentowicz | 931.'

Prezentowana praca to reprezentacyjny portret mieszczański. Nieznana z imienia i nazwiska kobieta spoczywa na fotelu. Jej uśmiech, wynikający być może nie tylko z miejsca zajmowanego w społeczeństwie, został ozdobiony atrybutami powodzenia - barwną chustą i dobrze widoczną, a jednak subtelnie dobraną, biżuterią. Charakterystyczne dla malarza są użyta tu stłumiona gama barwna oraz precyzyjny rysunek.
Twórczość Lucjana Adwentowicza należy do tych przedwcześnie przerwanych przez śmierć. Artysta pochodził ze Lwowa, w którym w 1921 rozpoczął naukę w pracowni Kazimierza Sichulskiego. Już po roku przeniósł się do Krakowa, gdzie studiował w Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem takich sław jak Józefowie: Mehoffer i Pankiewicz. Z tego czasu zachowały się akty jego pędzla charakteryzujące się świetnym rysunkiem, będące wynikiem wnikliwej obserwacji psychologicznej modela. W 1928 uzyskał dyplom w dziedzinie malarstwa monumentalnego. Dzięki stypendium, zdobytemu za wybitne osiągnięcia w czasie studiów, Adwentowicz udał się w podróż artystyczną po Włoszech (odwiedził m.in. Rzym, Florencję i Neapol). Studiował tu malarstwo renesansowe i starożytne malarstwo ścienne (Pompeje), którego poznanie było dlań ważnym artystycznym doświadczeniem. Choć trudno byłoby to wywnioskować na podstawie zachowanych dzieł artysty, inną ważną inspiracją tego okresu było malarstwo wczesnochrześcijańskie. Lata 30. spędził Adwentowicz w Warszawie, pracując na tutejszej politechnice.
Malarz był członkiem grupy artystycznej Pryzmat i brał udział we wszystkich jej wystawach. Wiele wystawiał, a jego prace znajdują się w licznych ważnych kolekcjach, m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie.

PODATKI I OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]