druk, papier; 98 x 68 cm; faksymile p. g. : LECH MAJEWSKI (ujęte w okrąg); plakat do sztuki Łowca dla Teatru Powszechnego w Radomiu.
Grafik, projektant znanych i znakomitych plakatów, zajmuje się też ilustracją i opracowaniem graficznym książek i albumów. Uczeń Henryka Tomaszewskiego i kontynuator jego koncepcji szkoły plakatu. Afisze Lecha Majewskiego pokazywane były na bardzo wielu wystawach w kraju i zagranicą. Wykładał na uczelniach zagranicznych, m.in. w Chinach, Meksyku, Szwajcarii, Holandii i Francji. Wyróżniany i nagradzany wielokrotnie, zarówno w kraju, jak i poza Polską, w tym podczas prestiżowych konkursów, wystaw i na biennalach. Zaprojektował również wiele znanych i cenionych albumów, m.in. monograficzne dzieło "Wojciech Fangor, Mistrzowie rzeźby czy Ukrzyżowany". Mistrz skrótu, barwy, znaku i wspaniałych gier literniczych. Twórca oszczędny w wyrazie, acz odsłaniający wieloaspektowe pola semantyczne przy odczytywaniu jego dzieł. W ostatnich latach Lech Majewski czynił wiele wysiłków na rzecz ponownej aktywacji warszawskiego biennale plakatu, przywrócenia rangi i znaczenia tej znakomitej imprezie o wieloletniej tradycji. Urodził się w 1947 roku w Olsztynie. Studiował w ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki, gdzie w 1972 roku obronił dyplom w pracowni Henryka Tomaszewskiego. Lech Majewski pracuje na Grafice, gdzie prowadzi Pracownię Projektowania Grafiki Wydawniczej. Profesor zwyczajny.
Grafik, plakacista, projektant wydawniczy, urodzony w Olsztynie. Jego pierwszą ważną nauczycielką była olsztyńska artystka, Maria Szymańska. Debiutował na początku lat 70. Dwadzieścia lat później jego plakat anonsujący szesnastą edycję zamojskiego Festiwalu Wokalistów Jazzowych znalazł się na liście stu najważniejszych plakatów z Europy i Stanów Zjednoczonych powstałych w latach 1945-1990. Specjalizuje się w dziedzinie grafiki wydawniczej i reklamowej, plakatu, grafiki i rysunku.
W 1972 r. ukończył studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie, dyplom w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Pozostał w warszawskiej akademii, jest profesorem, prowadzi Pracownię Projektowania Grafiki Wydawniczej na Wydziale Grafiki. Prezydent Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.
Lech Majewski przypomina, że nawet jeśli „plakat nie zmienia świata, trzeba pamiętać o jednej rzeczy. Plakat jest znakomitym zapisem miejsca, czasów i wydarzenia.”
Jego plakaty, w latach 70. malarskie, potem zredukowane do czarno-białej grafiki, ostatnio zaś bliskie współczesnej estetyce ulicy - prezentowane są na całym świecie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Projektuje książki w Polsce i w Niemczech. Wiele z nich zdobywa tytuły najpiękniejszych wydawnictw roku. Jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Olsztyńską wystawę promuje specjalnie zaprojektowany przez artystę plakat.
Informacje dla kupujących:
Aukcja organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
Autor not biograficzno-artystycznych:
prof. Artur Winiarski Wydział Malarstwa ASP w Warszawie
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]