2013 wydruk pigmentowy, papier Hahnemühle Photo Rag 308 g, 100 x 150 cm, sygn., dat. i opis na odwrocie, nakład: 1/5 + 2 a.p.
Praca powstała w nawiązaniu do problemów konserwatorskich, jakie generują dzieła sztuki nowych mediów. W kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej w Seulu w Korei Południowej (MOCA) znajduje się praca Nam June Paika The More, The Better. Ta gigantyczną wieża zbudowana z 250 telewizorów potrzebuje od pewnego czasu bezustannego reperowania. Ponieważ nie ma jeszcze wypracowanych metod radzenia sobie z tego typu problemami, Muzeum zorganizowało w tej sprawie konferencję. Z publikacji, która powstała jako jej efekt wynika, że jednym z kilku rozwiązań jest demontaż rzeźby i pogrzebanie jej w magazynie. Ulica jest ilustracją fikcyjnego wywożenia części pracy Nam June Paika z Muzeum. Głównym bohaterem fotografii jest mężczyzna ciągnący wózek obładowany zepsutymi telewizorami. Ta scena kojarzy się z koreańską ulicą, gdzie podobne wózki służą do zbierania makulatury. Inni bohaterowie zdjęcia to postaci zainspirowane scenami z dzieł sztuki koreańskiej, jak na przykład Listening to the Nightingale on Horseback Kima Hong-do czy film The meaning of 1/24 seconds Kima Ku-Lima. Praca powstała we współpracy z National Art Studio, Changdong - National Museum of Contemporary Art, Seul. Jest efektem stypendium UNESCO na wyjazd do National Museum of Contemporary Art w Seulu.
BREGUŁA Karolina
Mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka szkoły fotograficznej GFU w Sztokholmie, Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi i doktorantka na tej samej uczelni.
Artystka wizualna i konceptualna, autorka fotografii, wideo oraz akcji społeczno-artystycznych. W twórczości podejmuje tematy różnorodności, równości i napięć, które pojawiają się na styku różnych kultur. Interesują ją relacje ludzi w dużych społecznościach oraz relacje człowieka ze sztuką. Jej inspiracją jest miasto. W swoich ostatnich pracach skupia się na problemie recepcji współczesnych dzieł.
Występowała i wystawiała w takich instytucjach jak Muzeum Narodowe w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, CSW Łaźnia w Gdańsku, Muzeum Sztuki w Kalmar w Szwecji czy Real Art Ways w Hartford w USA. Laureatka nagrody Samsung Art Master, stypendium MKiDN, Młoda Polska oraz Funduszu Wyszehradzkiego. Nominowana do nagrody Spojrzenia 2013.
Autorka projektów Niech nas zobaczą (2003), Biuro tłumaczeń sztuki (2010) czy Fire-Followers (2013).
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]