2016/2017 wydruk pigmentowy, dibond, papier Fomei Jet Premium Matt 235 g, 100 x 150 cm, sygn. "Karolina Breguła", dat., tytuł i nakład na odwrocie nakład: 1/5 + 2 a.p.
Fotografia należy do cyklu fotograficznych opowieści pt. Historie sztuki, których nieoczywistymi bohaterami są zniszczone dzieła sztuki znane szerokiej publiczności głównie z przekazów medialnych nagłaśniających okoliczności dewastacji. W swoich obrazach Breguła przywołuje prace i wydarzenia, które powracają, nieoczekiwanie pojawiając się w codziennym życiu. Są to m.in. Fettecke Josepha Beuysa, czyli bryła masła umieszczona w rogu pomieszczenia Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie, sprzątnięta przez pracownika instytucji, meteoryt z La nona ora Maurizio Cattelana, usunięty z rzeźby przez posła Witolda Tomczaka, oraz dziura w obrazie barokowego malarza Paolo Porpory, powstała na skutek potknięcia się 12-letniego chłopca podczas zwiedzania muzeum. Do tego ostatniego zdarzenia nawiązuje artystka w prezentowanej pracy. Wystawa: Barry Room, Taipei Artist Village, wystawa zbiorowa, Tajpej, Tajwan (2017).
BREGUŁA Karolina
Mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka szkoły fotograficznej GFU w Sztokholmie, Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi i doktorantka na tej samej uczelni.
Artystka wizualna i konceptualna, autorka fotografii, wideo oraz akcji społeczno-artystycznych. W twórczości podejmuje tematy różnorodności, równości i napięć, które pojawiają się na styku różnych kultur. Interesują ją relacje ludzi w dużych społecznościach oraz relacje człowieka ze sztuką. Jej inspiracją jest miasto. W swoich ostatnich pracach skupia się na problemie recepcji współczesnych dzieł.
Występowała i wystawiała w takich instytucjach jak Muzeum Narodowe w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, CSW Łaźnia w Gdańsku, Muzeum Sztuki w Kalmar w Szwecji czy Real Art Ways w Hartford w USA. Laureatka nagrody Samsung Art Master, stypendium MKiDN, Młoda Polska oraz Funduszu Wyszehradzkiego. Nominowana do nagrody Spojrzenia 2013.
Autorka projektów Niech nas zobaczą (2003), Biuro tłumaczeń sztuki (2010) czy Fire-Followers (2013).
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]