olej/tektura, 60 x 49 cm sygnowany p.g.: 'Kanelba'
Kanelba z choreograficznym niemal zmysłem ułożył ręce portretowanej, które sprawiają wrażenie istotnego składnika jej duchowej kondycji. Choć malarz wprowadził do kompozycji ruch (kobieta sprawia wrażenie śpiewającej czy mówiącej), całość tchnie rozmarzonym spokojem. Obraz przywodzić może na myśl inne "taneczne" portrety Kanelby, przede wszystkim wizerunki słynnej amerykańskiej baleriny: Marii Tallchief. Na uformowanie się twórczości rajmunda Kanelby, artysty zaliczanego w poczet École de Paris, złożyły się różnorodne artystyczne impulsy. Kształcił się w pracowni w warszawskiej Szkole Sztuk pięknych u ważnych twórców polskiego modernizmu - Stanisława Lentza i Tadeusza Pruszkowskiego. Edukację kontynuował w wiedeńskiej Akademii Sztuk pięknych (1919-22) gdzie zetknął się z silnymoddziaływaniem ekspresjonizmu. Przez całe życie udzielał się zarówno w polskim, jak i żydowskim życiu artystycznym. Był uczniem Stanisław Lentza i Tadeusza Pruszkowskiego w warszawskiej SSP. Naukę malarstwa kontynuował w akademii w Wiedniu i w Paryżu. Od 1926 roku przebywał na zmianę we Francji, Anglii i USA. We wczesnych pracach dość tradycyjny, w późniejszym okresie nawiązywał do współczesnego malarstwa francuskiego. Malował nastrojowe, liryczne sceny rodzajowe, akty, kwiaty, kameralne kompozycje we wnętrzu, oraz szkicowo traktowane studia kobiet i dzieci.
Podatki i opłaty: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
KANELBA (Kanelbaum) Rajmund
Urodził się w 1897 r w Warszawie, zmarł w 1960 r w Londynie. Studia w warszawskiej SSP pod kierunkiem S. Lentza i T. Pruszkowskiego oraz w wiedeńskiej ASP i w Paryżu. Od 1926 r we Francji, mieszkał także w Anglii i USA. Utrzymywał ścisłe związki z Polską, członek paryskiego Cercle des Artistes Polonais, brał udział w licznych wystawach w kraju, oraz prezentacjach sztuki polskiej za granicą. Uczestniczył przez szereg kolejnych lat w wystawach paryskich Salonów: Jesiennym, Niezależnych, Tuileries. Na twórczość artysty silnie oddziaływały trendy Ecole de Paris. Malował martwe natury, pejzaże, portrety, sceny rodzajowe.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]