fotografia 22,5 x 29 cm, naklejana na karton z epoki (33 x 40 cm); Z dedykacją odręczną Stanisława Batowskiego: WP Drowi Józefowi Korzeniowskiemu na pamiątkę rozmowy dnia 14go na 15 stycznia 1901 / Stanisław Batowski; z cytatem z: Kazań Piotra Skargi: Bych był Izajaszem wziąłbym pęta na nogi i okowy, i łańcuch na szyję i wołałbym na was grzeszne, jako i on wołał.... .
Stanisław BATOWSKI KACZOR (1866-1946), lwowski malarz-batalista, współzałożyciel lwowskiego Stowarzyszenia Artystów Młoda Polska i własnej szkoły malarstwa - Wolnej Akademii Sztuki (1903-1914). Reprodukcja alegorycznego obrazu lwowskiego malarza z 1899 r., znanego głównie z twórczości batalistycznej, przedstawiającego Skargę gromiącego rozluźnienie obyczajów w Polsce i przepowiadającego upadek i niewolę. Według współczesnych recenzji: Przedstawia kaznodzieję, który dłonią szarpie okowy zawieszone na szyi, a drugą jakby w przepaść wali, na zatratę, hańbiących synów Ojczyzny. Za królem Zygmuntem, który upadł na klęczki pod brzemieniem piorunowych słów świętego męża, obraz rozhulanej, zdeprawowanej Polski, za nim smutny korowód pędzonych w niewolę sromotną, półnagich postaci. Wszystko to na tle pożogi chylącej się ku upadkowi Polski. Drobne przybrudzenia na obrzeżach kartonu, poza tym stan bardzo dobry. Reprodukcja z epoki z autografem jej twórcy.
W latach 1883-1885 studiował w SSP w Krakowie u W. Łuszczkiewicza i F. Cynka. Naukę kontynuował w latach 1885-1887 w ASP w Wiedniu u C. Griepenkerrkla i S. L`Allemanda oraz w latach 1887-1889 w ASP w Monachium u A. Liezen-Mayera. Odbył podróże do Paryża, Włoch, Hiszpanii, Maroka, na Krym i do USA. W latach 1903-1914 we Lwowie miał własną szkołę malarstwa. Tematem jego prac były głównie sceny batalistyczne oraz pejzaże, portrety i sceny historyczne. Zajmował się także malarstwem ściennym i projektowaniem witraży. Wystawiał m.in. w TPSP w Krakowie, TZSP w Warszawie oraz w Chicago, Berlinie i Kijowie. Jego prace można oglądać m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]