akryl, olej, technika mieszana/płótno, 65 x 65 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' 'Emergencja', 2012 | 65 x 65 cm | olej, akryl, technika własna | mieszana | Julka Paluszkiewicz'
Artystka poprzez różne media zmierza do osiągnięcia wizualnych przedstawień świata pozbawionego antropocentrycznego punktu widzenia, świata, w którym człowiek odgrywa taką samą rolę jak przyroda. Jej podejście do przyrody nawiązuje do poglądów Brunona Latoura, który proponuje kolektyw bez obszaru zewnętrznego – czyli takiego, który obejmuje ludzi i nie-ludzi, czyli wszelkie formy życia, elementy przyrody nieożywionej i artefakty. Co ważne, jak podkreśla Latour, nie można najpierw odseparować się od natury, a później przemawiać w jej imieniu. Jej twórczość prezentowana była na wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. „Midnight Show” BWA Dizajn, Wrocław, „Planeta” Galeria 2.0, Noc Muzeów Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, „Moon Hostel” w Galerii Zderzak, „Letni/nieletni” Zachęta Narodowa Galeria Sztuki Warszawa, „Nie mogłabym żyć w kraju bezdrzewnym” Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu, „Poławiacze snów” w galerii Lookout, „Miłośnik natury” w Galerii Ego, a także podczas festiwali i przeglądów twórczości, m.in. nominacja do Sovereign European Art Prize w HongKongu, Snap Film Festiwal Kraków, Liquid Cities & Temporary Identities w Chorwacji.
Absolwentka poznańskiej ASP na Wydziale Malarstwa i Intermediów. Mieszka w Warszawie, a swoje prace tworzy w pracowni na wsi. Autorka filmów wideo, obrazów, rysunków, obiektów, fotografii i rzeźb. W swojej pracy artystycznej odwołuje się do posthumanizmu i zagadnień takich jak: biologiczne dziedzictwo człowieka, podobieństwa i cechy wspólne z istotami nieludzkimi i innymi gatunkami (zwierzęta, rośliny), otwarcie i poszerzenie pola badawczego estetyki i poszukiwanie związków człowieka ze światem większym niż ludzki. Interesują ją molekularne obserwacje życia, odkrycia naukowe i technologie pozwalające na badanie struktur organizmów. W swoich pracach często używa form zapożyczonych bezpośrednio z natury, które utrwala i poddaje własnej artystycznej interpretacji.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]