Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
BRANDT Józef | LEŚNICZÓWKA

Józef BRANDT (Szczebrzeszyn, 1841-1915, Radom)

LEŚNICZÓWKA

olej, płótno, 61 x 100 cm;
sygn. p.d.: J.Br (sygnatura częściowo zatarta)
na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z tytułem i nr. 15445

Pó¼na, szkicowa praca artysty prezentowana na wystawie pośmiertnej Józefa Brandta w Zachęcie w 1921 r. Autentyczność obrazu potwierdzona przez ucznia mistrza, malarza Apoloniusza Kędzierskiego oraz malarza, krytyka sztuki, Władysława Wankiego w dniu 14 maja 1921 r. W prezentowanej pracy, pó?nym dziele Józefa Brandta, zrealizowanym w szkicowej formie, odnajdujemy ulubione motywy jego twórczości. Umieszczone na pierwszym planie konie, na których grzbietach i sierści połyskują refleksy światła, psy, myśliwscy kompani polowań, w tle charakterystyczna zabudowa szlacheckiego zaścianka. W obrazie obok opowiadanej historii istotną rolę odgrywa światło o impresyjnym, zmiennym nastroju. Praca nieznana w publikacjach, ukazująca pó?ny dorobek wybitnego polskiego monachijczyka.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
BRANDT Józef

W 1858 roku zaczął studia inżynierskie, ale pod wpływem przyjaciela Juliusz Kossaka zainteresował się malarstwem. Wyjechał do Paryża i rozpoczął studia w pracowni Leona Cognieta, wielu wskazówek udzielili mu też Henryk Rodakowski i Juliusz Kossak. W 1862 roku kształcił się w Akademii monachijskiej u Franza Adama, Teodora Horschelta i Karla von Piloty'ego. Od 1875 roku prowadził prywatną szkołę malarstwa, był honorowym profesorem Akademii Bawarskiej oraz honorowym członkiem ASP w Pradze. Na jego twórczość znacznie wpłynęła podróż na kresy wschodnie, którą odbył z Juliuszem Kossakiem. Malował obrazy batalistyczne przedstawiające wschodnie kresy Polski XVII wieku oraz sceny historyczno-rodzajowe, rodzajowe i pejzaże. Jego twórczość cechuje realizm szczegółów, swobodna kompozycja i mistrzowskie oddanie ruchu. Jego obrazy wywarły silny wpływ na malarstwo polskie. Artysta ten był najbardziej znanym przedstawicielem polskiej kolonii artystycznej w Monachium na przełomie XIX i XX wieku.

Informacje dla kupujących:
Zapraszamy do zgłaszania ofert poaukcyjnych.

Obiekty niesprzedane można oglądać w katalogu.
Jeśli znajdą Państwo interesujący obiekt prosimy o kontakt.
Przyjmujemy także oferty kupna poniżej ceny wywoławczej.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje pod telefonami: (022) 818-94-68 lub 0 601 808 148
oraz mailowo: [email protected]
[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]