akryl/płótno, 160 x 115 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:`Jerzy Kałucki 2012 | PRZEBIEGI XXI`
WYSTAWIANY: - "Jerzy Kałucki. Przebiegi", Galeria Starmach, Kraków, 5.03-30.04.2013 LITERATURA: - Jerzy Kałucki. Przebiegi, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków 2013
Jerzy Kałucki to malarz, scenograf, autor instalacji. Dorastał w reaktywowanym środowisku Grupy Krakowskiej, będąc pod silnym wpływem twórczości, postawy artystycznej i osobowości Tadeusza Kantora. Kolejne doświadczenia i inspiracje zdobywał w latach 60. i 70., eksperymentując z konceptualizmem i konstruktywizmem. Nie bez powodu artysta określany jest często mianem "filozoficznego konstruktywisty". Jego artystyczne poszukiwania skierowane zostały w kierunku oddziaływania na przestrzeń za pomocą sztuki. Można dopatrywać się tu wpływu sztuki tworzonej przez Jana Berdyszaka, Wojciecha Fangora czy Stanisława Zamecznika. W latach 2010-12 Jerzy Kałucki pracował nad cyklem "Przebiegi". Wspólnym mianownikiem prac wchodzących w skład cyklu była dynamika kształtów wymykających się z kadru obrazu. Za pomocą form geometrycznych artysta starał się zobrazować procesy zachodzące w naturze. Za pomocą matematyki konstruował i odzwierciedlał otaczający go świat. Z modyfikacji skonstruowanych przez siebie kompozycji powstawały kolejne wersje prac z cyklu "Przebiegi".
W latach 1951-57 studiował na ASP w Krakowie malarstwo i scenografię pod kierunkiem Zygmunta Radnickiego i Andrzeja Stopki. Od 1981 prowadzi pracownię malarstwa na poznańskiej PWSSP. Jest autorem licznych scenografii teatralnych i telewizyjnych. W 1959 zaczął wystawiać swe prace malarskie. Od 1976 jest członkiem reaktywowanej Grupy Krakowskiej. Wystawiał również w krakowskiej Galerii Krzysztofory: np. "Pokaz obrazu odcinka luku o promieniu r=1970 cm". Oprócz malarstwa i scenografii uprawia rysunek, grafikę, zajmuje się działaniami przestrzennymi - instalacjami. Jerzego Kałuckiego często określa się, jako "filozoficznego konstruktywistę", a sam chętnie powołuje się na kontynuatora malarstwa zapoczątkowanego przez Kazimierza Malewicza.
Urodził się w 1931 w Lwowie. W latach 1951-57 studiował na ASP w Krakowie malarstwo i scenografię pod kierunkiem Z. Radnickiego i A. Stopki.Od 1981 prowadzi pracownię malarstwa na poznańskiej PWSSP. Jest autorem licznych scenografii teatralnych i telewizyjnych. W 1959 zaczął wystawiać swe prace malarskie. Od 1976 jest członkiem reaktywowanej Grupy Krakowskiej. Wystawiał również w krakowskiej Galerii Krzysztofory: np. "Pokaz obrazu odcinka luku o promieniu r=1970 cm". Oprócz malarstwa i scenografii uprawia rysunek, grafikę, zajmuje się działaniami przestrzennymi - instalacjami. Jerzego Kaluckiego często określa się, jako "filozoficznego konstruktywistę", a sam chętnie powołuje się na kontynuatora malarstwa zapoczątkowanego przez K. Malewicza.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]