Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
MODZELEWSKI Jarosław | Teka litografii, 2009

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Teka litografii, 2009

8 sztuk, wszystkie odbitka 2/20, na papierze akwafortowym, BFK RIVES France, 56 x 76 cm,
sygn. Na licu w lewym dolnym rogu, w teczce z tłoczeniem: Jarosław Modzelewski

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
MODZELEWSKI Jarosław

Studiował w warszawskiej ASP, gdzie w 1980 roku otrzymał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Współzałożyciel Gruppy i uczestnik jej wystaw w latach 1982-1983. Współredagował organ Gruppy Oj dobrze już (1984-1988). Od 1982 pracuje jako pedagog w macierzystej uczelni. Na jesieni 1984 przebywał wraz z Markiem Sobczykiem na stypendium w Niemczech Zachodnich. W latach 90. prowadził, wspólnie z Markiem Sobczykiem i Piotrem Młodożeńcem prywatną Szkołę Sztuki w Warszawie. Mieszka i pracuje w Nieporęcie.
Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa figuratywnego w Polsce. Wypracował własny, rozpoznawalny na pierwszy rzut oka styl, inspirowany z jednej strony szkołą czystego malarstwa, wyniesioną z pracowni Stefana Gierowskiego, z drugiej sugestywną figuracją Andrzeja Wroblewskiego. Sztuka Modzelewskiego stała się ważnym punktem odniesienia dla Grupy Ładnie.
Nazywany jest malarzem ikon codzienności. Podejmuje wątki polityczne, literackie (inspirowane twórczością Josepha Conrada), historyczne (powstanie styczniowe, II wojna światowa) i egzystencjalne. Głównym tematem jego płócien jest człowiek, ale artystę interesuje także martwa natura i pejzaż (cykl Niedokończony dom). Często przedstawia banalne, chociaż nie pozbawione napięcia emocjonalnego sytuacje. Operuje lapidarną formą i momentalną narracją maluje chwile zobaczone w rzeczywistości i zatrzymane jak stop klatka w kadrze obrazu: prosta czynność wykonywana przez człowieka, fragment wnętrza albo pejzażu. Każdy obraz mieści się w granicach realizmu.

Informacje dla kupujących:
Aukcja charytatywna dla profesora Zygmunta Januszewskiego odbędzie się 25 lutego w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Pałac Czapskich-Raczyńskich, Krakowskie Przedmieście 5, wejście od frontu) o godzinie 18:30.

Druga część Aukcji charytatywnej dla prof. Zygmunta Januszewskiego - aukcja internetowa - odbywa się na stronach Artinfo.pl. Finał licytacji: 28 lutego 2013, godz. 21:00 zobacz aukcję >>

Podarowane dzieła sztuki oglądać będzie można od 20 do 24 lutego na wystawie w Salonie Akademii (Akademia Sztuk Pięknych, ul. Krakowskie Przedmieście 5, w Pałacu Czapskich-Raczyńskich, wejście od ul. Traugutta) w godzinach: środa / czwartek / piątek / sobota / poniedziałek: w godz. 14:00 - 19:00, niedziela - nieczynne.

Aukcję organizuje Towarzystwo Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod patronatem Rektora Akademii prof. Adama Myjaka i Dziekana Wydziału Grafiki prof. ndzw. Błażeja Ostoja Lniskiego.

Więcej informacji:
http://www.facebook.com/ProfesorZygmuntJanuszewski

Profesor Zygmunt Januszewski jest na Akademii postacią wybitną - jego zaangażowanie w sprawy uczelni i Pracowni Ilustracji wzbudza uznanie nie tylko w środowisku akademickim. Ogrom energii wkłada w pomoc studentom i w promowanie efektów ich pracy. Wydajemy książki autorskie i katalogi. Dzięki jego wyjątkowemu zapałowi i niezłomnej postawie udaje się w pracowni realizować interesujące projekty - również we współpracy z uczelniami i placówkami kulturalnymi na świecie. Jego studenci, wychowankowie oraz asystenci zdobywają prestiżowe nagrody w dziedzinie projektowania książki i ilustracji. Przez 10 lat pracy spod jego ręki wyszło wielu obiecujących absolwentów, którzy doskonale sobie radzą na rynku sztuki i dizajnu, których zaraził swoim entuzjazmem do pracy i młodzieńczą otwartością na nowe idee, pasją w poszukiwaniu własnej tożsamości i miejsca w sztuce. Jego otwartość na eksperyment i twórczą wymianę myśli jest dla nas bezcenna.
Dzięki niemu Pracownia Ilustracji odniosła wiele sukcesów. Obecnie kontynuujemy projekty, które Profesor zainicjował w zeszłym roku. Chcielibyśmy je wspólnie dokończyć. Z niecierpliwością czekamy - my: współpracownicy i studenci - na jego powrót do pracy.
[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]