Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
RUDNICKI Jan | PORTRET WŁADYSŁAWY REYNELOWEJ, 1931 r.

Jan RUDNICKI (1887-1936)

PORTRET WŁADYSŁAWY REYNELOWEJ, 1931 r.

Olej, płótno; 155,5 x 86,5 cm
Sygn. p.d.; Jan Rudnicki 1931 r

Przedstawiona na portrecie Władysława Reynelowa, z domu Jagmin secundo voto Woytkiewiczowa, była wnuczką siostry Stanisława Witkiewicza. Jej pierwszy mąż Leon Reynel, znany autor tekstów piosenek, librecista oraz działacz gospodarczy był także kolekcjonerem obrazów, które po jego śmierci (1931) Władysława Reynel przekazała w depozyt Muzeum Narodowemu w Warszawie. Wśród ponad 176 obrazów, akwarel i rysunków znalazły się również pastele Stanisława Ignacego Witkiewicza, który często portretował swoją kuzynkę.

Jan Rudnicki studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem F. Cynka, J. Mehoffera i J. Malczewskiego. Następnie uczył się w Paryżu, w Szkole Portretowej de La Gandara. Studia uzupełniał we Włoszech, Londynie i Nowym Jorku. Od roku 1913 przebywał w Petersburgu, gdzie wyjechał na zaproszenie księcia Golicyna i gdzie przebywał aż do roku 1920. Jako ochotnik wziął udział w wojnie polsko-bolszewickiej, a następnie zamieszkał na stałe w Warszawie. Malował przede wszystkim portrety, zwłaszcza zamożnych i wytwornych kobiet, rzadziej zaś pejzaże i kwiaty. Prace swoje wystawiał na wszystkich większych wystawach warszawskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, które w roku 1935 nadało mu dyplom honorowy za działalność artystyczną.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]