fotografia czarno-biała, wydruk pigmentowy/papier barytowy, 40,4 x 40,4 cm edycja 2013, 1/3; z negatywu autorskiego 6 x 6 cm; niepublikowana fotografia z serii do fotoreportażu "Pochód młodości i siły", "Świat" 1953, nr 31 (2 sierpnia); Redaktor Stefan Arski (w środku) i pracownicy redakcji "Świata" na balkonie kamienicy przy Nowym Świecie 58, udekorowanym z okazji Narodowego Święta Odrodzenia Polski w Warszawie.; datowany i opisany na odwrociu: pieczęć DESA Unicum, pieczęć i hologram Muzeum Narodowego w Warszawie
Jan Kosidowski służył w czasie II wojny światowej w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Wcielony do I Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka walczył w Holandii. Fotografię studiował w Nowym Jorku, gdzie w 1950 otrzymał certyfikat ukończenia New York Institute of Photography w zakresie Professional Photography. W maju 1951 powrócił do Polski i został fotoreporterem w redakcji tygodnika ilustrowanego "Świat". Od 1957 kierował działem fotograficznym pisma. Po likwidacji tytułu w lipcu 1969 pracował krótko w agencji Interpress i w miesięczniku Polska (Wschód). W latach 1970-83 pozostawał fotoreporterem tygodnika "Kobieta i Życie". W 1958 został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W 1963 otrzymał tytuł Artiste FIAP [Federation Internationale De L`Art Photographique]. Publikował artykuły na temat dziejów fotografii, a w 1984 wydał książkę "Zawód: Fotoreporterzy".
Jeden z najbardziej znanych fotoreporterów okresu powojennego. Fotografię studiował w Nowym Jorku, gdzie w 1950 roku otrzymał certyfikat ukończenia New York Institute of Photography. Przez kilkanaście lat pracował w tygodniku Świat, gdzie ukazywały się jego fotoreportaże z Polski i podróży po wielu krajach świata. Obok W. Sławnego, K. Jarochowskiego i W. Prażucha jest uważany za współtwórcę polskiej szkoły fotoreportażu, charakteryzującej się odejściem od statycznej kompozycji fotografii na rzecz łapania momentów, inspirowanych fotoreportażami publikowanymi w zagranicznych tygodnikach ilustrowanych.
W 1984 roku ukazały się jego wspomnienia Zawód: fotoreporterzy (Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe). Członek ZPAF (od 1958). W roku 1963 otrzymał tytuł Artiste FIAP.
Jego prace znajdują się w kolekcjach, m.in.: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]