Obraz nawiązuje do serii Plac zabaw z 2006 roku ukazującej drabinki z ogródków jordanowskich. Podporządkowanie geometrycznej strukturze, rytm, linearny szkielet konstrukcji, fragmentaryczne potraktowanie malowanego przedmiotu oraz wyabstrahowanie go z naturalnego otoczenia i ustawienie na płaskim tle sprawiają, że obraz nabiera cech abstrakcyjnych. Niebagatelne znaczenie ma tu dysonans pomiędzy tym, co materialne a nieokreśloną przestrzenią; pomiędzy "fizycznymi" liniami drabinek a pustką wypełniającą drugi plan. Jakub Ciężki
Rocznik `79. Studiował na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie (dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego). Od ukończenia studiów systematycznie bierze udział w konkursach artystycznych, zdobywając liczne nagrody (najbardziej prestiżowa to Grand Prix 40. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2011"). Jednocześnie regularnie wystawia i pracuje na macierzystym wydziale. Artysta z każdym kolejnym cyklem malarskim idzie o krok dalej, imponuje erudycją i lekkością z jaką porusza się w obrębie historii sztuki, rozwija warsztat. Ciężki maluje specyficzne martwe natury. Najbardziej pociąga go pejzaż industrialny - portretował kaloryfery, skrzynki na listy, wannę, drabinki z placu zabaw dla dzieci, ogrodzenia, rusztowania, dachy; wyjęte z kontekstu, często przedstawione na monochromatycznym tle pokazują proces odchodzenia od konkretnego przedmiotu w kierunku abstrakcji. Poprzez syntetyzm, skalowanie, kadrowanie, kompozycję, w której dominantami stają się rytmy, kierunki, energia tła Ciężki odbiera swoim przedstawieniom walor reprezentacji. Zgeometryzowane i "architektoniczne" obrazy artysty wywołują napięcie, grają ze świadomością widza i jego przyzwyczajeniami percepcyjnymi.
CIĘŻKI Jakub
Urodzony w Lublinie. W latach 1998-2003 studiował na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. Pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]