olej/deska, 75,5 x 55 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JALI 09/14 | No105'
opisany na odwrociu: 'JACEK LIPOWCZAN - "JALI" | Z CYKLU: "MADONNY EUROPEJSKIE - BRITANIA"…'
Jack ( Jacek) Lipowczan urodził się w Istebnej na Ślasku Cieszyńskim.
Z rysowaniem i malowaniem miał do czynienia już od dzieciństwa korzystając najpierw z nauk swojego ojca -architekta, a później już jako student na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którą ukończył w 1976 roku, uzyskując dyplom na Wydziale Grafiki u prof. Wejmana.
Po studiach pracował jako asystent scenografa w zespole Kazimierza Kutza. Tam zetknął się z bajkowymi pracami i projektami Andrzeja Majewskiego, które wywarły duży wpływ na kształtowanie jego bajkowej wyobraźni malarskiej.
W 1981 roku J.L wyemigrował z Polski, pierwotnie do Szwecji a później do Australii, gdzie pracował w amerykańskim Studio Filmów Rysunkowym Hanna Barbera w Sydney, projektując sceny do poszczególnych filmów. W tym okresie wykonywał prace zlecone (kopie obrazów starych mistrzów jak i portrety), te nowe doświadczenia przyczyniły się do zdobycia nowej wiedzy technicznej jak i warsztatowej. Stąd powstała również fascynacja dawnym malarstwem takich mistrzów jak Bosch, Bruegel, Holbein, czy w szczególności mistrzowie Renesansu. W trakcie swoich wielu podróży w muzeach „podglądał” obrazy dawnych mistrzów.
J.L. stara się – nie tyle naśladować – ale korzystać z obserwacji, podpatrując kompozycje, kolorystykę i sposób malowania detali. „Cykl produkcji” jednego obrazu trwa od 4 do 6 tygodni. Jest to spowodowane wyborem techniki, która jest bardzo pracochłonna, wymagająca czasu, perfekcji i cierpliwości. Stąd J.L. maluje przeważnie dwa obrazy jednocześnie.
Po przeniesieniu się z dalekiego kontynentu do Europy, a konkretnie do Niemiec J.L pracował jako grafik, Art Direktor i ilustrator w wydawnictwach i agencjach reklamowych. Wówczas nie starczało mu czasu na malowanie.
2004 rok był przełomowy, J. L. zdecydował się, wyłącznie, poświęcić malarstwu, wykorzystując swoje dawne doświadczenia.
Jack'a styl malarski można określić jako realizm-surrealistyczno- fantastyczny. J.L został członkiem międzynarodowego stowarzyszenia, którego patronem honorowym jest znany surrealista austriacki prof .Fuchs – Society of Art of Imagination w Londynie. Jest również członkiem Bundesverband Bildender Künstler Köln e.V oraz Syrlin International e.V Stuttgart.
Jego prace były prezentowane na wystawach w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Polsce , USA, Danii.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.