2001 odbitka żelatynowo-srebrowa, 16 × 16,2 cm (27 × 27,3 cm), prawdopodobnie jedna z trzech istniejących odbitek vintage print
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Zjeżdżałka nie jest zainteresowany w fotografii człowiekiem. Jednak nic bardziej mylnego. Wszystko, co uwiecznione na jego kliszach, jest szczegółową opowieścią o ludziach, których udało mu się odwiedzić lub o tych, po których odnalazł tylko ślady. Artysta tak wspominał w 2007 r. swoją wizytę w Mikuszewie: "W 2001 zrobiłem tu dwie fotografie w starej, na pierwszy rzut oka całkowicie opuszczonej chacie, do której przylegały dwa budynki gospodarcze. W rzeczywistości opuszczona była w 90 procentach. [...] Człowiek miał co prawda prąd i telefon (w razie nagłego wypadku), do tego stary czarno-biały telewizor (nie wiem czy działający), za to zajmował tylko jedną izbę bez bieżącej wody - przerobioną odpowiednio kuchnię". Publikacje: okładka monograficznego albumu Sedymentacja (Galeria Zderzak, 2004), Fotografie (Kropka J.W. Śliwczyńscy, 2009).
ZJEŻDŻAŁKA Ireneusz
Był jednym z najciekawszych dokumentalistów polskich, jacy pojawili się w ostatnich latach, odwołującym się do tradycji polskiej fotografii lat 80. i 90. z kręgu fotografii elementarnej i szkoły jeleniogórskiej. Posługiwał się aparatem średnioformatowym. O swoich fotografiach mówił: Zawsze moją uwagę przyciągały miejsca zawierające w sobie skumulowany czas. I choć raczej unikałem bezpośredniej obecności człowieka, to jednak zawsze pojawiał się jakiś jego ślad. Ukończył poznańską Akademię Rolniczą. Członek ZPAF od 2002 roku. Zajmował się z powodzeniem krytyką i teorią fotografii, od 2003 roku był redaktorem naczelnym Kwartalnika Fotografia. W latach 1998-2003 pracował jako kurator w Galerii pf w Poznaniu. Zrealizowane przez niego cykle to Mały atlas mojego miasta (Kropka, 1999-2001), Sedymentacja (2000-2008), Bez atelier (2001), Strefa buforowa (2007) i Światła fary (Kropka, 2007). Wystawiał w kraju i za granicą.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]