drewno, wys.: 33 cm, dł.: 22 cm sygnowany na spodzie: `H Z`
Twórczość Henryka Zegadło odwoływała się do zawsze do wzorców snycerki ludowej. Artysta od 1951 przez dwa lata uczęszczał do studium plastycznego, po ukończeniu którego w 1953 studiował malarstwo na warszawskiej ASP pod kierunkiem prof. Eugeniusza Eibischa. Od 1960 do 1978 Henryk Zegadło wraz z ojcem Adamem prowadzili atelier artystyczne w Zakopanem. Na tym etapie artysta tworzył obrazy na szkle i rzeźby o charakterze sakralnym wzorowane na sztuce ludowej, najczęstszym motywem była postać Chrystusa Frasobliwego. Był twórcą dekoracji teatralnych, jego rzeźby stanowią stały element wystaw sztuki ludowej (najliczniejsza kolekcja znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach). W 1978 wyemigrował z kraju do Niemiec, gdzie ostatecznie osiadł (w 2001 przyjął obywatelstwo niemieckie). Po wizycie w Japonii w 1990 Henryk Zegadło zaczął też tworzyć rzeźby inspirowane tamtejszą sztuką ludową.
ZEGADŁO Henryk
Artysta od 1951 przez dwa lata uczęszczał do studium plastycznego, po ukończeniu którego w 1953 studiował malarstwo na warszawskiej ASP pod kierunkiem prof. Eugeniusza Eibischa. Od 1960 do 1978 Henryk Zegadło wraz z ojcem Adamem prowadzili atelier artystyczne w Zakopanem. Na tym etapie artysta tworzył obrazy na szkle i rzeźby o charakterze sakralnym wzorowane na sztuce ludowej, najczęstszym motywem była postać Chrystusa Frasobliwego. Był twórcą dekoracji teatralnych, jego rzeźby stanowią stały element wystaw sztuki ludowej (najliczniejsza kolekcja znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach). W 1978 wyemigrował z kraju do Niemiec, gdzie ostatecznie osiadł (w 2001 przyjął obywatelstwo niemieckie). Po wizycie w Japonii w 1990 Henryk Zegadło zaczął też tworzyć rzeźby inspirowane tamtejszą sztuką ludową.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna). Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny. Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]