olej/płótno naklejone na dyktę, 18 x 26,3 cm
sygnowany l.d.: 'H. Grabiński'
W latach 1861 - 66 studiował malarstwo w akademii w Wiedniu w pracowni pejzażysty Alberta Zimmermana. Studia kontynuował w Monachium w latach 1868 - 69. Od roku 1870 mieszkał w Krakowie, gdzie w latach 1873 - 78 był profesorem pejzażu w tamtejszej Szkole Sztuk Pięknych. W roku 1879 osiadł na stał we Lwowie. Wiele wystawiał na wystawach krajowych. Był niezrównanym pejzażystą, malował również scenki rodzajowe. Posługiwał się przeważnie techniką olejną, tworzył też akwarele i rysunki piórkiem i tuszem. Jego prace cechuje realizm, bogata i nasycona kolorystyka oraz zainteresowanie efektami świetlnymi.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
GRABIŃSKI Henryk
Pejzażysta związany z Krakowem i Lwowem, w młodości zajmował się złotnictwem i jubilerstwem. W roku 1861 porzucił jednak to zajęcie i wyjechał do Wiednia, by w tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych rozpocząć regularne studia malarskie. Był uczniem pejzażysty Alberta Zimmermana; w 1865 został odznaczony I nagrodą za studia z natury. W latach 1868-1869 kształcił się jeszcze w Monachium, później wyjeżdżał do Paryża. Po powrocie do kraju przebywał bądź we Lwowie, bądź w Krakowie. Często wyjeżdżał w Tatry i Pieniny, odbywał liczne wycieczki po Galicji, podróżował do Włoch, Tyrolu i Bawarii. W latach 1873-1877 był profesorem malarstwa pejzażowego w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych; jego uczniami byli m.in. J. Malczewski, M. Gottlieb, R. Kochanowski. W 1879 przeniósł się na stałe do Lwowa. W 1882 zapadł na nieuleczalną chorobę, ale mimo bezwładu nóg nie przestał malować. Tworząc pejzaże będące plonem odbywanych wędrówek i podróży, dążył do uchwycenia efektów świetlnych.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]