Projekt kostiumu Matadorów do opery Carmen, 1995 r.
kolaż/papier, 50 x 40 cm (arkusz) sygnowany p.d.: 'BAKUŁA' i opisany: 'MATADORZY | AKT IV | RYS. 62' Teatr Wielki w Warszawie, Opera Narodowa, Georges Bizet, reż. Lech Majewski
Hanna Bakuła – znana malarka, pisarka i publicystka – jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna” i za taką uchodzi. W 1981 roku zamieszkała na Manhattanie i pozostała w Stanach do 1989 roku. Zdobyła tam wiele prestiżowych nagród , w tym stypendium IREX z rekomendacji Fundacji Guggenheima, projektowała kostiumy i scenografię do spektakli off- Broadway, za które dostała nagrodę New York Timesa. Jest również laureatką Festiwalu Malarzy Słowiańskich w Nowym Jorku. Malowała portrety pastelą i tam została nazwana przez krytyków „Witkacym w spódnicy.”
W 1990 wróciła do rodzinnej Warszawy, gdzie rozpoczęła stałą współpracę z miesięcznikiem Playboy, do którego pisała felietony przez 17 lat i Urodą, do której pisała 15 lat. Współpracowała z Dziennikiem Łódzkim i Joy. W 1996 roku zaprojektowała kostiumy do opery Carmen, w warszawskiej Operze Narodowej.
Wydała 22 książki, z których dwie powieści: „ Idiotka miłość w Nowym Jorku”, książka o Nowym Jorku, i „Hazardzistka” – kultowa powieść o artystach z czasów Gierka – są bestsellerami. Inne to: „Jak stracić przyjaciół” i „Jak zyskać przyjaciół” – poradniki astrologiczne, „Instrukcję obsługi” – zbiór osobistych ankiet stu znanych osób, „Bandana” – poradnik dla młodzieży, „Seks na kredyt” – felietony z Playboya, „Ostatni Bal. Listy do Agnieszki Osieckiej” – wspomnienia z ich niezwykłej przyjaźni, „Tajski masaż” – zbiór nowojorskich opowiadań, „Świr Nowojorski” – album o punkach z lat 80.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Studia w warszawskiej ASP pod kierunkiem E. Eibischa, A. Kobzdeja i J. Tarasina.Studia ukończyła w 1974 r z wyróżnieniem za najlepszy dyplom warszawskiej ASP, otrzymała też nagrodę za pracę dyplomową od Ministra Kultury i Sztuki za pracę teoretyczną o kulturze peryferii miast. W 1981 r wyjechała do USA. Projektowała scenografię i kostiumy dla nowojorskiego, awangardowego teatru "The Kitchen". Otrzymała stypendium Guggenheim Museum. Laureatka festiwalu sztuki słowiańskiej w Nowym Jorku w 1983 r. Po powrocie do Polski współpracowała z teatrami : warszawskim Dramatycznym, krakowską Bagatelą, Współczesnym we Wrocławiu projektując plakaty i kostiumy. W 1995 r zaprojektowała kostiumy i plakat do inscenizacji opery "Carmen" w warszawskim Teatrze Wielkim. Jest autorką kilku książek i licznych felietonów, jednocześnie ich ilustratorką. Stale współpracuje z "Polityką", "Urodą" , "Playboy"`em. Prowadzi własną firmę portretową, w której wykonała portrety wielu artystów i innych znanych osób. Miała ponad 50 wystaw indywidualnych malarstwa, rysunku i rzeźby w Polsce i na świecie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]