Polski malarz współczesny, symbolista. W 1962 roku ukończył studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Artura Nacht-Samborskiego.
W jego obrazach dostrzec można surrealny klimat. Nie skupiał się na zewnętrznym opisie rzeczywistości, lecz na dotarciu za pomocą koloru i światła do istoty jestestwa. A doskonale operował kolorem. Jego barwne płótna nie są krzykliwe, a wręcz odwrotnie, bije z nich spokój i tajemnica. Pozostawił po sobie obrazy olejne, akwarele pastele. Uprawiał także poezję. Credo artystyczne Morycińskiego brzmiało: "Malarstwo jest dla mnie formą najbardziej intymnej ludzkiej komunikacji, formą idącą obok poezji i muzyki. Poszukuję swego maksymalnego osobistego stosunku do świata innych. Próby wtrącenia malarstwa w dekoracyjność lub negowanie jego powagi i ważności godzą bezpośrednio w wieloznaczność i zawiłość psychicznego świata człowieka".
W latach 1941-1946 zesłany z rodzicami na Syberię. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem rektorskim otrzymał w 1962 roku w pracowni prof. Artura Nacht-Samborskiego.
Po ukończeniu studiów odbywał liczne podróże artystyczne do Paryża, Londynu, Włoch, Szwecji, Niemiec, Australii.
W 1969 roku został stypendystą rządu włoskiego. Miał wystawy indywidualne w głównych ośrodkach kulturalnych w kraju, a także za granicą - w Londynie, Düsseldorfie, Rzymie, Brukseli, Melbourne. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień m.in.: w Ogólnopolskim Konkursie im. Jana Spychalskiego (1973, 1977), nagrody za całokształt twórczości Komitetu Kultury Niezależnej N.S.Z.Z. „Solidarność” (1988), stypendium artystycznego Amerykańskiej Fundacji Pollock-Krasner (1993), nagrody specjalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006). Prace artysty znajdują się w licznych kolekcjach muzealnych m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i Szczecinie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Muzeum Archidiecezjalnym w Warszawie, a także w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą np. w Austrii, Anglii, Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, USA, Japonii, Wenezueli i Kanadzie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite".
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]