Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
DROZD Grzegorz | Podmiot domyślny, 2010 r.

Grzegorz DROZD (ur. 1970, Lublin)

Podmiot domyślny, 2010 r.

olej/płótno, 145 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"PODMIOT DOMYŚLNY" | GRZEGORZ DROZD 2010 R.'

WYSTAWIANY:
- Wzlot białego Cygana, Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 12.03-31.03.2010
- Grzegorz Drozd, Zmory, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski,
Warszawa, 16.05-31.08.2014
LITERATURA:
- Anna Maziuk, Podróże zmyślone, "Wprost", nr 22/2014, s. 102 (il.)
- Joanna Ruszczyk, Trip, "Newsweek Polska", nr 23/2014 (il.)
- "Dziennik. Gazeta Prawna", dodatek Kultura, nr 94/2014 (il.)
- Kama Zboralska, Urodzeni mordercy, "Pani", nr 7/2014, s. 90 (il.)
- Anna Czaban, Kunsztowny pretekst, "Arteon", 04/2010, s. 31 (il.)



Malarz, artysta akcji i instalacji, fotograf. Czujny obserwator rzeczywistości, którą opisuje własnym językiem, budując niewygodne i zaskakujące sytuacje często bez scenariusza. Gracz z konwencją i rytuałem, wyprowadzający sztukę z nawiasu umowności. Manipulator, na własne konto deklarujący: "artysta to dla mnie banita społeczny i przestępca". Twórca relacyjny, partycypacyjny, krytyk instytucji, autor dzieł będących wehikułem osobistych emocji. W 2010 roku symbolicznie "opuścił" kulturę Zachodu, kierując swą nomadyczną wędrówkę w stronę dalekiego południa Azji, poszukując "Utraconego Raju". Obecnie mieszka i pracuje w Azji i Europie. W latach 1992-95 studiował na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Ukończył Wydział Malarstwa i Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2007. Brał udział w kilku rezydencjach artystycznych, między innymi w Pradze oraz Budapeszcie. Jest trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz współzałożycielem projektu Zmiana Organizacji Ruchu. Miał indywidualne wystawy w CSW Zamek Ujazdowski oraz Centrum Rzeźby w Orońsku. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą - w krakowskim MOCAKu, Znakach Czasu w Toruniu, Waterside Contemporary w Londynie, Gare Sauveur we francuskim Lille, BACC w Bangkoku.

PODATKI I OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
DROZD Grzegorz

Malarz, happener, twórca rzeźb społecznych, obserwator spektaklu współczesnej rzeczywistości, w której buduje niewygodne i niekiedy absurdalne sytuacje. Jego twórczość zaczyna się w miejscu, gdzie pędzel dotyka powierzchni płótna, a kończy na interwencjach, do których artysta angażuje często przypadkowe osoby. W latach 1992-1995 studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu UMCS w Lublinie, następnie w latach 2000-2007 na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach: malarstwa u Jarosława Modzelewskiego i rzeźby Grzegorza Kowalskiego. W 2003 założył niezależne Centrum Działań - Zmiana Organizacji Ruchu ZOR. 
Artysta jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, brał udział w licznych wystawach zbiorowych min.: POSTYLLA na IV Triennale Młodych w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (2004), Architektura intymna w CSW Kronika w Bytomiu (2006), Establishment w CSW Zamek Ujazdowski (2008), Serce to samotny myśliwy we Francji na Festival LILLE 3000 (2009). Ponadto jego indywidualne wystawy można było oglądać w Lublinie w Galerii Kont (2004), w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (2005), w szwedzkim mieście Umea w Galerii Verklogheter (2005), w CSW Zamek Ujazdowski (2007), a ostatnio w Warszawskiej Kordegardzie (2009). W 2008 roku w Warszawie zaprezentował Inne miasto inne życie - projekt odwołujący się do transformacji przestrzeni miejskiej i publicznej stolicy w kontekście podobnych procesów zachodzących w innych miastach postsocjalistycznych. Artysta współpracuje z Galerią LETO, mieszka w Warszawie.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 693 108 148
e-mail: [email protected]
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]