olej/płótno, 75 x 117 cm sygnowany i datowany l. d.: `CFL 1878`
Jeden z najwybitniejszych malarzy niemieckich 1 połowy XIX w. Przez współczesną mu krytykę określany jako `romantyk` i `rewolucjonista`. Pochodził z rodziny protestancko - katolickiej. Ojciec prawnik nalegał, aby Lessing został wojskowym. Wbrew woli ojca w 1822 r. rozpoczął naukę w berlińskim Studium Architektury, uczęszczając jednocześnie na wykłady malarstwa w tamtejszej akademii. W roku 1826 zyskał rozgłos i uznanie swoimi pejzażami. W tym samym roku otrzymał pracownię malarstwa w berlińskiej akademii. Później przeniósł się do Düsseldorffu, gdzie szczególna rola przypadła środowisku skupionemu wokół akademii düsseldorfskiej. Wraz z Lessingiem działali tu bracia Andreas i Oswald Achenbachowie i Johann Wilhelm Schirmer. Malarze `szkoły düsseldorfskiej` próbowali przedstawić przyrodę w sposób naturalistyczny i idealistyczny, wiernie oddając detale przyrody, a jednocześnie poszukując w niej nostalgicznych, poetyckich nastrojów. W 1858 roku na prośbę księcia Fryderyka I został dyrektorem galerii obrazów w Karlsruhe. Malował przede wszystkim nastrojowe pejzaże, ale także sceny religijne i historyczne.
Jeden z najwybitniejszych malarzy niemieckich 1. połowy XIX w. Przez współczesną mu krytykę określany jako `romantyk` i `rewolucjonista`. Pochodził z rodziny protestancko - katolickiej. Ojciec prawnik nalegał, aby Lessing został wojskowym. Wbrew woli ojca w 1822 r. rozpoczął naukę w berlińskim Studium Architektury, uczęszczając jednocześnie na wykłady malarstwa w tamtejszej akademii. W roku 1826 zyskał rozgłos i uznanie swoimi pejzażami. W tym samym roku otrzymał pracownię malarstwa w berlińskiej akademii. Później przeniósł się do Düsseldorffu, gdzie szczególna rola przypadła środowisku skupionemu wokół akademii düsseldorfskiej. Wraz z Lessingiem działali tu bracia Andreas i Oswald Achenbachowie i Johann Wilhelm Schirmer. Malarze `szkoły düsseldorfskiej` próbowali przedstawić przyrodę w sposób naturalistyczny i idealistyczny, wiernie oddając detale przyrody, a jednocześnie poszukując w niej nostalgicznych, poetyckich nastrojów. W 1858 roku na prośbę księcia Fryderyka I został dyrektorem galerii obrazów w Karlsruhe. Malował przede wszystkim nastrojowe pejzaże, ale także sceny religijne i historyczne.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]