akwarela, 44 x 26 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.g. "Franciszek Maśluszczak 2002" i l.g. "PAN WACŁAW / z Międzyzdrojów"
Studiował w ASP w Warszawie (1968-74). Jest wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę, tworzy ilustracje książkowe. Jego twórczość przepełniona jest anegdotą i metaforą, często komizmem, a czasem smutkiem. Maluje karykaturalne wizerunki ludzi, sceny rodzajowe, oraz pejzaże - wszystko przekształcone w wyobraźni artysty, a zarazem dekoracyjne. Miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, w tym: w BWA w Lublinie (1978), Instytucie Kultury Polskiej w Sztokholmie (1983), Państwowej Galerii Sztuki w Płocku (1997), Muzeum Okręgowym w Kaliszu (2000), Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku (2002). Prace w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum w Genewie, Muzeum im. Chagalla w Witebsku i innych.
Ukończył studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, uzyskując dyplom w 1974 roku. Jego domeną jest malarstwo, rysunek i grafika. Maśluszczak jest także wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jego malarstwo jest, z założenia metaforyczne; maluje ludzi o zdeformowanych proporcjach, na tle odrealnionego pejzażu. Charakterystyczne postacie z obrazów artysty to liryczne, zagubione, nieśmiałe osoby pełne smutku i swoistego komizmu.
Jego prace wystawiane były na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jego twórczość prezentowana jest w licznych muzeach, m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Szczecinie, Muzeum Okręgowe w Zamościu oraz za granicą: Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeum Miejskie w Gandawie.
Jest bohaterem filmów dokumentalnych i oświatowych m.in. w rez. Hanny Kramarczuk (1999) Światy Franciszka Maśluszczaka i Jakuba Nowaka (2001), Malowane miasto.
Od lat artysta wspiera obrazami i rysunkami aukcje charytatywne - za swą działalność uhonorowany został nagrodami i wyróżnieniami - Laureat nagrody Stołecznego miasta Warszawy i honorowy obywatel Mikołowa na Śląsku.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]