Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
BARLACH Ernst | STRASSENECKE IN WARSCHAU (Warszawski zaułek), 1915

Ernst BARLACH (1870 - 1938)

STRASSENECKE IN WARSCHAU (Warszawski zaułek), 1915

kamienioryt,
48 x 32 cm (arkusz),
sygnowany u dołu po lewej na kamieniu "EBarlach", poniżej drukiem"Ernst Barlach" i tytuł pracy; na odwrocie - kamienioryt Otto Hettnera "Cesarz w Lyck"

Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli niemieckiego ekspresjonizmu, rzeźbiarz, grafik i poeta. Praca pochodzi z graficznej, cotygodniowej kroniki I wojny światowej - "Die Kriegszeit"(wydawca - Paul Cassirer w Berlinie)

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
BARLACH Ernst
Rzeźbiarz i grafik, jeden z czołowych przedstawicieli niemieckiego ekspresjonizmu. Kształcił się w Hamburgu i Dreźnie. Studia kontynuował w paryskiej Akademie Julian (1895). Ogromny wpływ na jego twórczość miała podróż do Rosji w 1909. Pod wrażeniem surowych warunków życia rosyjskiej wsi i jej mieszkańców artysta wykształcił własny, uproszczony, monumentalny styl. W 1910 osiadł na stałe w Güstrow (Meklemburgia). W 1917 w galerii Paula Cassirera miał pierwszą indywidualną wystawę. W kolejnych latach artysta wykonał cykle drzeworytów, m.in. serię ilustracji do"Fausta - Noc Walpurgii" Goethego. Pruska Akademia Sztuki uhonorowała artystę organizując w 1930 przeglądową wystawę jego rzeźb i grafik, jednakże już w latach następnych Narodowi Socjaliści usunęli jego prace z muzeów, kościołów i miejsc publicznych. Obecnie Barlach uznawany jest za jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku, w miejscowości Güstrow powstało muzeum ze stałą kolekcją jego prac.
[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]