Olej, płótno; 69 x 52 cm Sygnowany p.d.: Emilia Reichel | 1862
Nazwiska artystki nie odnotowują encyklopedie i słowniki sztuki. Jest prawdopodobne, że wiązać ją należy z rodziną medalierów o tym nazwisku, wywodzącą się od Jana Jakuba, działającego w końcu XVIII wieku na dworze króla Stanisława Augusta. Emilia musiałaby być jego wnuczką, może córką Karola Chrystiana, który działał w Irkucku (od około 1840 roku), dokąd przyjechał z licznymi dziećmi (informacji na ich temat udzieliła pani Urszula Makowska, opracowująca biografie artystów polskich działających w Rosji dla Słownika Artystów Polskich Instytutu Sztuki PAN). Obraz żebraczki nawiązuje do osiemnastowiecznej tradycji włoskiej, ukazywania starych ludzi jako szczególnie trudnego tematu artystycznego; m.in. takie obrazy malował Bartolomeo Nazari (1699-1758). W wieku XIX owo akademickie zadanie, potrzebne dla osiągnięcia biegłości w sztuce malarskiej rozwiązywali artyści bąd¼ przez malowanie z żywego modela, bąd¼ przez kopiowanie dawnych obrazów, jak w przypadku omawianego wizerunku.
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]