2002 wydruk pigmentowy, Hahnemuehle Photorag Baryta 315 g, 100 x 70 cm, sygn., dat. i opis na odwrocie, nakład: 1/7.
Współautorem fotografii Super Matka Making of jest Daniel Dąbrowski. Projekt Supermatka to cykl autoportretów: w kostiumach Batmana, Spidermana i Supermana, ulubionych fikcyjnych postaci Antka (syna artystki) usytuowanych kolejno w kuchni, przedpokoju i pokoju ich mieszkania. Praca ta pokazywana była jako instalacja złożona z ustawionych przestrzennie wielkoformatowych wydruków połączonych z rodzajem placu zabaw-świetlicy dla dzieci. W serii działań, w których artystka pojawia się jako "Supermatka", bawiąc się mitem Matki Polki, jednocześnie igra z toposem superbohatera, zmaskulinizowanego do granic możliwości. W twórczości Elżbiety Jabłońskiej nie wyczuwamy wyraźnej skargi na kobiecy los, wręcz przeciwnie, jej sztuka pełna jest wiary, optymizmu i samospełnienia. Artystka wychodzi poza swój domowy mikroświat i na zewnątrz szuka tych, którym należy się wsparcie, by obdarzyć ich choćby odrobiną uwagi. Prace z serii Super matka znajdują się w znaczących kolekcjach publicznych i prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą.
Elżbieta Jabłońska (1970) Urodziła się w 1970 roku. Mieszka w Kozielcu. W latach 1990-1995 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1996 pracuje w Zakładzie Rysunku UMK w Toruniu. Twórczość Jabłońskiej wpisywana jest często w obręb sztuki feministycznej czy postfeministycznej, choć artystka unika tak jednoznacznego przypisania. Tworzy głównie instalacje, fotografie, performance oraz działania czasowo-przestrzenne. Wykorzystując i przekształcając popkulturowe stereotypy i klisze kobiecości prowadzi przepełnioną ironią grę z rolami społecznymi przypisanymi kobiecie, a jednocześnie - z mechanizmami instytucji sztuki. Poddaje też refleksji zaangażowanie społeczne artystów (cykl "Pomaganie") oraz bada relacje semantyczne, niepokoi widza nieadekwatnością formy i treści językowego zapisu (neony). "...realizacje Jabłońskiej dotyczą przede wszystkim problemu schizofrenicznego rozdarcia nowoczesnej jednostki pomiędzy kilkoma/kilkunastoma światami, w których funkcjonuje ona równocześnie i z których każdy domaga się zaangażowania pełni jej osoby..." Dystans do roli. O sztuce Eli Jabłońskiej. Marek Krajewski
1990 - 1995 - Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
1995 - Dyplom z grafiki warsztatowej u prof. Leszka Kiljańskiego oraz aneks z rysunku u prof. Bogdana Chmielewskiego
1996 - Asystentka w Zakładzie Rysunku UMK w Toruniu
2004 - Doktorat w zakresie Sztuk Pięknych
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]