Implantacja perwersji, powstałych w latach 2004/05
fotografia barwna, papier, płyta pcv, 92 x 124 cm, naklejka autorska na odwrocie, wydruk autorski, nakład: 2/3
Praca należy do serii dziewięciu innych pt. : Implantacja Perwersji, powstałych w latach 2004/05 Całość pokazywana była na obszernej wystawie indywidualnej w Warszawie i Poznaniu w Galerii Grażyny Kulczyk, która 3 inne prace zakupiła so swojej kolekcji. Poszczególne prace istnieją samodzielnie, jako indywidualna wypowiedź artystyczna. Pierwsza znajduje się w prywatnej kolekcji w Brukseli w 2005 r. "Obiekt przedstawiony na fotografii, `tiarę` wykonałam sama z brązu metodą na wosk tracony praca jest szczególna dla mnie, zrealizowana w najbardziej traumatycznym momencie mojego procesu o obrazę uczuć religijnych".
NIEZNALSKA Dorota
Artyska intermedialna, tworzy prace rzeźbiarskie, instalacje, filmy wideo oraz wideoinstalacje.
Studiowała na wydziale rzeźby gdańskiej ASP w pracowni prof. Franciszka Duszeńki i w pracowni multimedialnej prof. Grzegorza Klamana, gdzie uzyskała dyplom w 1999 r.
Zajmowała się problemem tradycji polskiej, kultury katolickiej oraz motywem płci i stereotypów dotyczących roli kobiety i mężczyzny. Jej późniejsze prace nawiązują do ikonografii chrześcijańskiej oraz historii Polski.
Jej wystawy indywidualne to m.in.: "Modus operandi" CSW, Warszawa (2000), "Dominacja" CSW Łaźnia, Gdańsk (2001), "Pasja" Galeria Arsenał, Białystok (2001). Uczestniczyła też w wystawach zbiorowych - m.in.: "Argenda", Festiwal Sztuk Młodych Kulturhuset, Sztokholm (1998), "Public relations, CSW Łaźnia (1999), "Model do składania" Ogólnopolska Wystawa Młodych Twórców w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (2000), "Scena 2000" CSW, Warszawa (2000/2001), "Kobieta o kobiecie II" Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2001), "Relaks" Galeria Arsenał, Białystok, Architectures of Gender, Sculpture Center w Nowym Jorku, Biały Mazur w Neuer Berliner Kunstverein (2003) oraz Absolucja, Norrtelje Kunsthalle we Szwecji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]