DOM BABCI PROMIENIEJE GDY WNUCZKA W DRZWIACH STAJE, 1993
Olej, płótno; 81,5 x 101 cm Sygnowany p.d.: Pala 83, sygnowany, opisany na odwrocie
* opłata droit de suite
W 1992 ukończył ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Romana Żygulskiego. Pala wystawiał - między innymi: w krakowskiej Galerii Strawberry Fields, Galerii Kaleon, w Częstochowie, Galerii Heisner and Struck, w Hamburgu, Galerii ART w Warszawie. Jego obrazy przedstawiają najczęściej ludzkie marionetki odgrywające scenki w kawiarniach, na ulicy, czy w teatrze. Maluje też martwe natury, pełne intensywnych kolorów. Kolor i światło zajmują artystę o wiele intensywniej od czasu wyjazdu do USA, gdzie przebywa do dzisiaj. Motyw jest pretekstem do "budowania formy kolorem". Doświadczenie tradycyjnego koloryzmu, z którym zetknął się podczas studiów w Krakowie, szybko przetworzył na własny język malarskiej ekspresji. Od skomplikowanej wystylizowanej linii rysunku i rozbudowanej fabuły przeszedł do syntetycznego obrazowania pojedynczych przedmiotów. Siła tych obrazów tkwi w kolorze, którego świetlistość potęguje bogata faktura grubo kładzionej farby.
W rodzinnym mieście skończył liceum plastyczne. Studiował na krakowskiej ASP na wydziale grafiki i litografii u prof. Romana Żygulskiego. Dyplom uzyskał 1992 roku. W 1993 roku zamieszkał w Warszawie, a w 1998 wyjechał do Stanów Zjednoczonych, skąd powrócił w 2010 roku. Maluje kompozycje figuralne, martwe natury, abstrakcje, a także tworzy formy przestrzenne z drewna, pleksi, metalu. Cechą rozpoznawczą jego sztuki są mocne kontrastowe kolory, najchętniej trzy podstawowe. Na tej właśnie triadzie zbudował charakterystyczną estetykę swych obrazów. Dominujące niegdyś anegdotyczne sceny rodzajowe, ostatnio wypierane są przez prostsze, zmierzające ku abstrakcji, obrazy i monotypie. Powstające nadal martwe natury nie podległy aż tak dalekim zmianom. Ostatnio pochłania go tworzenie form przestrzennych z pogranicza malarstwa i rzeźby.
Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w Europie i USA.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Zapis "* opłata droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).
Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]