technika własna, karton, 48,5 x 43,5 cm sygn. p.d.: D. Kluzowa Na odwrocie opis autorski ołówkiem: "7 Italii" / Danuta L. Kluza 1958.
Malarka i graficzka, w latach 1945-1952 studiowała w krakowskiej ASP u Z. Pronaszki. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach w kraju i zagranicą. Uczestniczyła w Biennale Sztuki w Sao Paulo (1969), Biennale w Wenecji (1984). Prace artystki znajdują się zarówno w polskich jak i zagranicznych kolekcjach muzealnych, m.in. w Muzeach Narodowych w Warszawie, Krakowie, Kielcach, Wrocławiu, Poznaniu, w wiedeńskiej Albertinie, w Narodowej Galerii w Pradze, w Muzeum Narodowym w Sztokholmie. W 2005 artystka obchodziła 50 lecie pracy twórczej.
Studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1946-1952 pod kierunkiem prof. Zbigniewa Pronaszki i Zygmunta Radnickiego. Od samego początku jej twórczość była autonomiczna i nie związana z modnymi kierunkami i trendami. Aktywnie uczestniczy w ruchu wystawienniczym od 1952 roku. Brała udział we wszystkich okręgowych wystawach w Krakowie, ogólnopolskich pokazach malarstwa i grafiki oraz ogromnej liczbie reprezentacyjnych wystaw sztuki polskiej na całym świecie. W 1955 roku uczestniczyła w głośnej pokoleniowej wystawie ARSENAŁ w Warszawie. Reprezentowała Polskę na Biennale Sztuki w São Paulo w 1969 i na Biennale Sztuki w Wenecji w 1984 roku. Brała udział w licznych edycjach Międzynarodowego Biennale Grafiki w Ljubljanie, Lugano, Fredrikstad, Oslo, Tokio, Ibizie oraz we wszystkich wystawach Międzynarodowego Biennale Grafiki w Krakowie. Dorobek twórczy prezentowała na ponad 50 wystawach indywidualnych. Reprezentacyjne ekspozycje sztuki polskiej z udziałem jej prac odbyły się m.in. w Anglii, Austrii, Brazylii, Czechosłowacji, Estonii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Iranie, Japonii, na Kubie, w Meksyku, Niemczech, Norwegii, Szkocji, Szwajcarii, USA, Turcji i Włoszech. Prace Danuty Leszczyńskiej-Kluzy znajdują się w niezliczonych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą oraz zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Historycznego m. Krakowa, Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, Rzeszowie i Tarnowie, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także kolekcji Albertina w Wiedniu, Fredrikshaven Kunstmuseum, Kinokuniya Gallery w Tokio, National Museet w Sztokholmie, Národni Galerie w Pradze, Slovenskie Narodne Muzeum w Bratysławie, Scottish National Gallery of Modern Art w Edynburgu, the Library of Congress w Waszyngtonie, The Tel-Aviv Museum of Art.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:[email protected]
Licytacja z Artinfo.pl:
W czasie aukcji kontaktujemy się na podany wcześniej numer telefonu i wspólnie licytujemy, relacjonując cały czas przebieg licytacji. Przyjmujemy także górne limity cen (informacje poufne), do poziomu których licytujemy w Państwa imieniu. Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł
Do 1000 zł przyjmujemy tylko zlecenia z limitem.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Do cen wylicytowanych dom aukcyjny dolicza 15% opłatę organizacyjną.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]