Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
DUCOMMUN DU LOCLES Daniel David-Henri-Joseph | KLEOPATRA, 4 ćw. XIX w.

Daniel David-Henri-Joseph DUCOMMUN DU LOCLES (1804 Nantes - 1884 Rethel)

KLEOPATRA, 4 ćw. XIX w.

Brąz
34,5 x 61 x 20,5 cm
Sygnowany: F. Barbedienne. Fondeur.
Stan zachowania: brak głowy węża

Rze¼biarz francuski. Studiował od 1821 roku w paryskiej Ecole des Beaux-Arts u Bosio i Cortota, a od 1839 wystawiał swoje prace na Salonie, zdobywając medale (m.in. w roku 1841). W roku 1847 wykonał marmurowy posąg Kleopatry, eksponowany na Salonie, a następnie podarowany przez artystę rodzinnemu miastu. Rze¼ba cieszyła się ogromną popularnością - w latach 50-tych XIX wieku wykonano także jej kopie w brązie na zamówienie państwowe - jedna z nich eksponowana była na Wystawie Światowej w 1855 roku (obecnie w Muzeum Sztuk Pięknych w Marsylii), a inna w ogrodzie Tuileries w Paryżu. Mniejsze wersje w brązie zaczęto odlewać w słynnej francuskiej odlewni Barbedienne. Autor zasłynął także wykonaniem biustów portretowych oraz rze¼b monumentalnych: pomnika hrabiego Raimbaud II dla miasta Orange (1846; również nagrodzony na Salonie), personifikacji Muzyki - dla nowego skrzydła Luwru (1856) oraz fontanny dla Nantes z siedmioma posągami przedstawiającymi miasto Nantes, Loarę oraz jej pięć dopływów (1865). Około roku 1865 porzucił sztukę, zajmując się prawie wyłącznie sprawami finansowymi i administracją, a w roku 1870 mianowany został Głównym Skarbnikiem Departamentu Wogezów. Po roku 1875 wykonywał sporadycznie biusty portretowe.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
DUCOMMUN DU LOCLES Daniel David-Henri-Joseph
Rzeźbiarz francuski. Studiował od 1821 roku w paryskiej Ecole des Beaux-Arts u Bosio i Cortota, a od 1839 wystawiał swoje prace na Salonie, zdobywając medale (m.in. w roku 1841). W roku 1847 wykonał marmurowy posąg Kleopatry, eksponowany na Salonie, a następnie podarowany przez artystę rodzinnemu miastu. Rzeźba cieszyła się ogromną popularnością - w latach 50-tych XIX wieku wykonano także jej kopie w brązie na zamówienie państwowe - jedna z nich eksponowana była na Wystawie Światowej w 1855 roku (obecnie w Muzeum Sztuk Pięknych w Marsylii), a inna w ogrodzie Tuileries w Paryżu. Mniejsze wersje w brązie zaczęto odlewać w słynnej francuskiej odlewni Barbedienne. Autor zasłynął także wykonaniem biustów portretowych oraz rzeźb monumentalnych: pomnika hrabiego Raimbaud II dla miasta Orange (1846; również nagrodzony na Salonie), personifikacji Muzyki - dla nowego skrzydła Luwru (1856) oraz fontanny dla Nantes z siedmioma posągami przedstawiającymi miasto Nantes, Loarę oraz jej pięć dopływów (1865). Około roku 1865 porzucił sztukę, zajmując się prawie wyłącznie sprawami finansowymi i administracją, a w roku 1870 mianowany został Głównym Skarbnikiem Departamentu Wogezów. Po roku 1875 wykonywał sporadycznie biusty portretowe.
Informacje dla kupujących:

Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.
Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148
e-mail:
[email protected]

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]