Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Informatyki, negatyw: 1976, powiększenie: 2005
fotografia czarno-biała, brom/papier 49 x 60 cm (arkusz), 45 x 47,5 cm (odbitka) opisana na odwrocie: `Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Informatyki ul. Żelazna Warszawa 1976 / Trybuna Ludu odmówiła publikacji tego zdjęcia BOGDAN ŁOPIEŃSKI 3/25 W zbiorach Biblioteki Narodowej`, nakład: 3/25
Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Zadebiutował na początku lat 60-tych wystawą w Klubie Prasy w Warszawie i publikacją reportażu w tygodniku "Świat". Współpracował z miesięcznikiem "Fotografia". Jako fotoreporter pracował dla wydawnictwa Polonia i Polskiej Agencji "Interpress". Od 1969 członek ZPAF. Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in. World Press Photo (Haga), Habitat Exhibition (Vancouver). Jego prace znajdują się w MN we Wrocławiu, BN w Warszawie, zbiorach ZPAF i kolekcjach prywatnych.
Bogdan Łopieński (Łukasz Bogdański) urodził się w Warszawie w rodzinie znanych brązowników. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, studiował w Szkole Filmowej w Łodzi.W latach 1963-1967 pracował w miesięczniku "Fotografia", następnie jako fotoreporter kolejno - w miesięczniku "Polska", tygodniku "Perspektywy", w Polskiej Agencji Interpress. W latach 1965-1973 pracował jako fotoreporter kolejno w wydawnictwach Polonia, w tygodniku „Perspektywy” i w Polskiej Agencji „Interpress”.
Pierwszą wystawę fotograficzną miał w Klubie Prasy w Warszawie w roku 1961. W tym samym roku opublikował wielostronicowy reportaż w tygodniku „Świat”. W latach 60. współpracował z miesięcznikiem „Fotografia”, publikując co miesiąc wywiady z fotografikami i recenzje z wystaw fotograficznych. Jest autorem tekstu Diabelskie Zastępy o fotoreporterach (Fotografia 1964) na podstawie filmu F. Felliniego.
Członek ZPAF od 1969 roku.
Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz w kolekcjach prywatnych.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]