vintage print, fotografia czarno-biała/papier fotograficzny, 50 x 40 cm na odwrocie opisana, datowana i sygnowana: `Henryk Stażewski, Osieki 1965 r. Powiększenie 1965 r. vintage 40 x 50 cm Bogdan Łopieński | Nagroda w konkursie portretu w Kopenhadze i druk na okładce katalogu` oraz pieczęć autorska
Urodził się w 1934 roku w Warszawie. Jego pradziadek ze strony ojca założył znaną warszawską firmę odlewniczą "Bracia Łopieńscy", w dwudziestoleciu międzywojennym prowadzoną przez trzech. W 1958 roku Bogdan Łopieński ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego, w latach 1957-67 pracował jako trener w Warszawskim Klubie Narciarskim oraz przez rok w Polskim Związku Narciarskim. Fotografią zainteresował się pod koniec studiów. Na początku lat 60. nawiązał współpracę z miesięcznikiem "Fotografia" - publikował wywiady z fotografami oraz zamieszczał recenzje z wystaw. Zadebiutował na początku lat 60. wystawą w Klubie Prasy w Warszawie i publikacją reportażu w tygodniku "Świat". W 1963 roku podjął studia na Wydziale Operatorskim Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, które przerwał po roku nauki. Od 1965 roku pracował jako fotoreporter w miesięczniku "Polska" (edycja Wschód), od 1969 roku w tygodniku "Perspektywy", a od 1971 roku w Polskiej Agencji "Interpress". W pierwszej połowie lat 70. rozpoczął pracę jako wolny strzelec - współpracował z różnymi redakcjami oraz zajął się fotografią komercyjną. Od 1969 członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in. World Press Photo w Hadze, Habitat Exhibition w Vancouver. Jego prace znajdują się między innymi w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Bibliotece Narodowej w Warszawie, zbiorach ZPAF i kolekcjach prywatnych. Jest również autorem tekstu "Diabelskie Zastępy" o fotoreporterach (Fotografia 1964).
Bogdan Łopieński (Łukasz Bogdański) urodził się w Warszawie w rodzinie znanych brązowników. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, studiował w Szkole Filmowej w Łodzi.W latach 1963-1967 pracował w miesięczniku "Fotografia", następnie jako fotoreporter kolejno - w miesięczniku "Polska", tygodniku "Perspektywy", w Polskiej Agencji Interpress. W latach 1965-1973 pracował jako fotoreporter kolejno w wydawnictwach Polonia, w tygodniku „Perspektywy” i w Polskiej Agencji „Interpress”.
Pierwszą wystawę fotograficzną miał w Klubie Prasy w Warszawie w roku 1961. W tym samym roku opublikował wielostronicowy reportaż w tygodniku „Świat”. W latach 60. współpracował z miesięcznikiem „Fotografia”, publikując co miesiąc wywiady z fotografikami i recenzje z wystaw fotograficznych. Jest autorem tekstu Diabelskie Zastępy o fotoreporterach (Fotografia 1964) na podstawie filmu F. Felliniego.
Członek ZPAF od 1969 roku.
Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz w kolekcjach prywatnych.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 693 108 148
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]