Andrzej Tyszko - Jego pierwsze artystyczne działanie związane było z działalnością Artystyczna Grupy Twórczej której był współtwórcą. Owocem pracy tej czteroosobowej grupy było 5 socrealistycznych wystaw będących odzwierciedleniem otaczającej ich socjalistycznej rzeczywistości. W swoich pracach sprzeciwiali się bezdusznej szarości życia w której zmuszeni byli dojrzewać. Drugim obszarem ich zainteresowań był akt. Z jednej strony fascynowali się otwartą i bezpretensjonalną nagością, a z drugiej szukali własnej interpretacji tego odwiecznego tematu. Stworzyli 4 interesujące wystawy aktu. W okresie 1974 - 80 powstało łącznie 9 wystaw, które eksponowane były w ponad 30 miastach Polski. Profesjonalną działalność Andrzej Tyszko rozpoczął na początku lat 80-tych, wciągnięty przez show buisness. Do 1987r. stworzył ponad 180 okładek płyt i plakatów dla najwybitniejszych muzyków sceny polskiej. Jego wielką pasją był jazz, czego owocem stały się wyjątkowo piękne i głębokie portrety wybitnych polskich i norweskich muzyków. W latach 1987-1990 na zamówienie Norweskiego Stowarzyszenia Jazzowego wykonał portrety najsłynniejszych norweskich jazzmenów. Po powrocie do Polski w 1990r. założył autorskie studio fotografii reklamowej - "Tyszko Fotografia "i natychmiast stał się jednym z najbardziej wziętych fotografów komercyjnych w Polsce. Głównym tematem jego fotografii zarówno w sztuce jak i reklamie są ludzie. W portrecie ukazuje człowieka w sposób bardzo szlachetny, a zarazem odważny i nowoczesny. Jego recepta na dobry portret, to odnalezienie siebie w tym kogo fotografuje. Równolegle z komercyjną działalnością fotograficzną, Andrzej Tyszko nieprzerwanie uprawia również fotografię aktu. W akcie bardziej interesuje go forma. Za pomocą ciała, światła i czasu tworzy odkrywcze, bardzo malarskie i pełne poezji obrazy. Jego prace prezentowane były na 4 wystawach indywidualnych w Polsce i poza jej granicami.
TYSZKO Andrzej
Pierwsze działanie artystyczne Andrzeja Tyszki związane było z działalnością Artystycznej Grupy Twórczej której był współtwórcą. Owocem pracy tej czteroosobowej grupy było 5 socrealistycznych wystaw będących odzwierciedleniem otaczającej ich socjalistycznej rzeczywistości. W swoich pracach sprzeciwiali się bezdusznej szarości życia w której zmuszeni byli dojrzewać. Drugim obszarem ich zainteresowań był akt. Z jednej strony fascynowali się otwartą i bezpretensjonalną nagością, a z drugiej szukali własnej interpretacji tego odwiecznego tematu. Stworzyli 4 interesujące wystawy aktu. W okresie 1974 - 80 powstało łącznie 9 wystaw, które eksponowane były w ponad 30 miastach Polski.
Profesjonalną działalność Andrzej Tyszko rozpoczął na początku lat 80., wciągnięty przez show buisness. Do 1987 r. stworzył ponad 180 okładek płyt i plakatów dla najwybitniejszych muzyków sceny polskiej. Jego wielką pasją był jazz, czego owocem stały się wyjątkowo piękne i głębokie portrety wybitnych polskich i norweskich muzyków. W latach 1987-1990 na zamówienie Norweskiego Stowarzyszenia Jazzowego wykonał portrety najsłynniejszych norweskich jazzmenów.
Po powrocie do Polski w 1990 r. założył autorskie studio fotografii reklamowej „Tyszko Fotografia” i natychmiast stał się jednym z najbardziej wziętych fotografów komercyjnych w Polsce.
Głównym tematem jego fotografii zarówno w sztuce jak i reklamie są LUDZIE.
W portrecie ukazuje człowieka w sposób bardzo szlachetny, a zarazem odważny i nowoczesny. Jego recepta na dobry portret, to odnalezienie siebie w tym kogo fotografuje.
Równolegle z komercyjną działalnością fotograficzną, Andrzej Tyszko nieprzerwanie uprawia również fotografię aktu. W akcie bardziej interesuje go forma. Za pomocą ciała, światła i czasu tworzy odkrywcze, bardzo malarskie i pełne poezji obrazy.
Jego prace prezentowane były na 4 wystawach indywidualnych w Polsce i poza jej granicami.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]