Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
GETTER Andrzej | Bez tytułu

Andrzej GETTER (ur. 1947 r.)

Bez tytułu

drewno, 161 x 120 x 51 cm

Prezentowana rzeźba przedstawia stylizowaną, humanoidalną postać,włączoną w zgeometryzowany, mechanistyczny kontekst drewnianej konstrukcji. Artysta w twórczy sposób podejmuje problematykę ludzkiego ciała, jego umiejscowienia w czasie i przestrzeni.
Artystyczny rodowód Andrzeja Gettera wywodzi się z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 1974 ukończył z wyróżnieniem Wydział Rzeźby. Jego twórczość wiązać należy zatem z artystycznym zjawiskiem krakowskiej szkoły rzeźby, którą tak charakteryzuje profesor Franciszek Chmielowski: "Ukształtowana w długim procesie rozwoju krakowska szkoła rzeźby jest artystycznym fenomenem (…). Mimo wewnętrznego zróżnicowania w zakresie pojawiających się w niej stylów i tematów, można o niej mówić jak o komplementarnej całości, zwartym procesie kształtowania się twórczych osobowości i powstawania dzieł sztuki podlegających wspólnym kategoriom ich rozumienia, opisu i interpretacji. Rzeźbiarska sztuka Krakowa, od czasów późnego średniowiecza, dysponowała niezgłębionym źródłem twórczej inspiracji, jakim było niewątpliwie dzieło Wita Stwosza wyznaczające wysoki poziom artystycznych dążeń dla całych pokoleń rzeźbiarzy (…). Niebagatelne znaczenie miał również szerzej pojęty kontekst kulturowy, napędzający wyobraźnię krakowskich rzeźbiarzy bogaty nurt sztuki ludowej, artystyczny folklor regionu Małopolski, radosna twórczość jarmarcznych kuglarzy, anonimowych twórców przydrożnych kapliczek, świątków oraz niepowtarzalnej formy krakowskich szopek, co stanowiło razem swojego rodzaju przeciwwagę wobec poważnych dzieł oficjalnego nurtu kultury wysokiej". Zdaniem profesora Franciszka Chmielowskiego szczególne cechy krakowskiej szkoły rzeźby to, m.in.: "silnie rozwinięty i zróżnicowany nurt figuracji, pogłębiona metaforyka i humanistyczna refleksja, owocna synteza figuracji z geometrią i wynikająca stąd wyrazistość rzeźbiarskiej formy, poważna gra z konwencjami utrwalonymi w tradycji, pozytywnie rozumiany akademizm (jako dojrzałość stylu ukształtowanego i okrzepłego w Akademii) oraz względna odporność na efemeryczne, artystyczne mody".

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 693 108 148
e-mail: [email protected]
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]