rysunek tuszem, papier, 56 x 41 cm w świetle passe-partout sygn. p.d.: "2.VIII.2005 Fogtt"
* droit de suite
Malarz, grafik, rzeźbiarz. Zajmuje się również tkaniną artystyczną. W 1974 ukończył poznańską PWSSP, gdzie studiował w pracowniach Z. Kępińskiego i M. Abakanowicz. Po początkowej fazie twórczości, zaliczanej do tzw. "nowej figuracji", wypracował własny język malarski. Jego obrazy pokrywa gęsta sieć kolorowych plam, nadająca głębi i wrażenie trójwymiarowej przestrzeni. Nieco później pojawiła się jednostka ludzka. Dzięki specjalnej mieszance farby z pyłem magnetycznym, osiąga zaskakujące efekty rozwibrowanej w przestrzeni materii. Laureat Grand Prix na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie, Wrocławiu, Kielcach, Pradze, Muzeum Sztuki w Łodzi, licznych galeriach i zbiorach prywatnych.
FOGTT Andrzej
Urodził się w 1950 w Poznaniu. W 1974 ukończył poznańską PWSSP, na której studiował w pracowniach Z. Kępińskiego i M. Abakanowicz. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą i tkaniną. Na początku swej działalności artystycznej, jego sztukę zaliczano do tzw. "nowej figuracji", później jednak artysta zaproponował własny język malarski. Jego obrazy pokryte są ekspresyjnymi kolorowymi plamkami i tworzą złudzenie przestrzeni trójwymiarowej. W późniejszych pracach artysty pojawiła się jednostka ludzka. Andrzej Fogtt używa specjalnej - zmieszanej z pyłem magnetycznym - farby, która położona na obrazie daje wrażenie wibrującej w przestrzeni materii - cykl prac pt. "Przestrzeń energetyczna". W 1984 r zdobył Grand Prix na Festiwalu Polskiego Malarstwa Wspolczesnego w Szczecinie, w tym samym roku reprezentował polską sztukę na Biennale w Wenecji. W 1989 stworzył projekt "Wieży Jedności Europejskiej", mającej być światowym centrum organizacji zajmujących się pomocą humanitarną i "Bramy wiata" Dla Chin w 2000 r. Szklana "Wieża", której pierwszy model powstał w 1992, ma również pomieścić sale koncertowe, teatralne, galerie. A. Fogtt zaplanował jej lokalizacje nad brzegiem Wisły w Warszawie. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie, Wrocławiu, Kielcach, Pradze, Muzeum Sztuki w Łodzi, licznych galeriach i zbiorach prywatnych.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite".
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]