olej/płótno, 115 x 50 cm sygnowany i datowany l.g.: 'Allan Rzepka 2000/9', opisany na odwrociu: '888 [odwrotnie} 115 x 50 | K | Czas ciszy - Czas | czekania IV | IX - 2000 | Allan Rzepka | 115 x 50'
Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Malarstwa u prof. Czesława Rzepińskiego oraz na Wydziale Scenografii u prof. Andrzeja Stopki. Dyplom uzyskał w 1963 roku. Od początku swej drogi artystycznej uprawia równocześnie malarstwo sztalugowe, grafikę i scenografię. Obecnie jest profesorem zwyczajnym ASP. Maluje głównie w cyklach obejmujących od kilku do kilkunastu obrazów - przykładowe tytuły to "Kramy", "Manekiny", "Strachy i straszydła", "Podszepty", "Artefakty", "Maskarady", "Partytury", "Jedyne wyjście", "Ze szkicownika", "Pan Cogito", "Mroki", "Tęsknoty", "Trofea na koniec wieku", "Powidoki wieku męskiego", "Znaki czasu", "Areny i papierowe ptaki". Miał około 96 wystaw indywidualnych, bral udział w 160 ekspozycjach zbiorowych. Prace Allana Rzepki znajdują się m.in. w zbiorach Wawelu, Collegium Maius, Muzeum Narodowego w Krakowie, Ministerstwa Kultury, oo. Karmelitów, Zbiorach TPSP w Krakowie, oraz w muzeach w Bytomiu, Gdańsku, Wrocławiu, Olsztynie, Zamościu, Rzeszowie i kolekcjach prywatnych w kraju, a także w Niemczech, Austrii, Anglii, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Szwecji, Holandii, Hiszpanii, Kanadzie. USA, Australii i Wybrzeżu Kości Słoniowej.
RZEPKA Allan
Studiował w ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa u C. Rzepińskiego oraz na Wydziale Scenografii u A. Stopki. Jest profesorem na macierzystej uczelni. W latach 1965 i 1967 brał udział w Biennale Młodych w Paryżu. Zajmował się malarstwem sztalugowym i ściennym, rzeźbą, scenografią i grafiką. Obecnie skupił się na malarstwie i rysunku. Brał udział w wielu wystawach m.in. w III Biennale Grafiki w Krakowie, Triennale Rysunku we Wrocławiu, Artyści ASP wobec Wyspiańskiego w Krakowie. Jego prace można oglądać m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Ministerstwie Kultury i Sztuki. Artysta otrzymał Nagrodę I stopnia Ministra Kultury i Sztuki.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]