kredka, ołówek/papier, 40 x 40 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2014 Solitude ATB'
Twórczość Bielawskiej określa się jako poezję przedmiotów. Na początku każdego projektu powstają rysunki, ale nie można ich traktować jako szkiców czy modeli rzeźb. Są one autonomicznym dziełem, od którego wychodzi artystka. Widać w nich prywatne zapisy myśli i spostrzeżenia otaczającego świata. Dają one początek do rzeźb, które powstają z "półproduktów": linoleum, paneli podłogowych, modeliny, tektury czy ceramiki. "Prace Bielawskiej mogą budzić skojarzenia, przypominać znajome formy i kształty, budzić wspomnienia itp. 'W moich rzeźbach z założenia nie ma narracji, odniesień do konkretnych historii czy anegdot. Te prace są związane z doświadczeniem materialności, wrażliwością na fizyczne, osobiste doświadczanie materiałów'. Wywołują więc ciąg skojarzeń, lecz te skojarzenia dla każdego są inne - nie powstanie z nich jedna spójna historia. Artystka uważa, że jej rzeźby wymagają poświęcenia im czasu, tego, by się im poprzyglądać, bo mogą pomóc w docenieniu codzienności, zwykłości wokół nas. Jedną ze składowych prac Alicji Bielawskiej jest również słowo. Słowo, litera, znak i poezja. Przykuwają uwagę zarówno tytuły prac, jak i wystaw, sugerujące narrację i ukryte w nich historie. Mają one różne źródła - są to cytaty z lektur, fragmenty wierszy, urywki prywatnych rozmów. 'Na moje prace patrzę jak na fragmenty wyjęte z rzeczywistości i poprzestawiane, wycinki, przekroje warstw materialnej codzienności'. Podobnie działają rysunki i szlaczki - są niczym pismo, hieroglify o dynamice i formie liter, jak zdania z książki, której treści nie poznamy. Podobnie jak na wpół abstrakcyjne rzeźby, przedmioty i obiekty, które możemy napełnić własną treścią. Sumą zainteresowania Bielawskiej słowem i obiektem oraz formalnych poszukiwań na papierze jako rysowniczki są książki artystyczne". Z katalogu do wystawy "Spojrzenia 2015" w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta
Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i sztuk pięknych na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012) i Mondriaan Fonds (2013-14). Zajmuje się rzeźbą, instalacją, rysunkiem, pisze poezje.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
BIELAWSKA Alicja
Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i sztuk pięknych na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012), Startstipendium, Mondriaan Fonds (2012/13), Młodej Polski (2014) i Akademie Schloss Solitude, Stuttgart (2014). Uczestniczka European Exchange Academy w Beelitz, Niemcy (2008). Tworzy rzeźby, instalacje, rysunki i pisze poezje.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]