olej, płótno; 99,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: NAGIEC;
na odwrocie opis autorski: ACT ROUGE / ALEKSANDRA NAGIEC / 2013.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - kierunek grafika warsztatowa u prof. Stanisława Wejmana i prof. Krzysztofa Tomalskiego. Obecnie zajmuje się malarstwem ekspresyjnym, często monochromatycznym poruszając się w gamie obranego koloru. Maluje abstrakcje liryczne, często pisząc teksty poezji, cytując na obrazach. Interesuje się ruchem i gestem zamykającym się w abstrakcji. Interesuje się też sztuką ludzi chorych umysłowo, sztuka naiwną, często etniczną. Oprócz działalności wystawienniczej zajmuje się również opieka kuratorską. Współpracowała też z Teatrem Dialog i Sceną ulicy Kanoniczej. Była uczestnikiem plenerów artystycznych w Zaborku i w Jakubowicach zakończonych wystawami zbiorowymi. Podczas studiów na krakowskiej ASP uczestniczyła w wystawie grupowej Fundacji Szwedzko-Włoskiej w Wenecji podczas Biennale w Wenecji w 2001roku. Brala udział w Biennale Grafiki w Poznaniu i Serceles koło Paryża. Wystawiała swoje prace w 2001 roku w NCK w Krakowie na prezentacji pod tytułem: „Falowanie i spadanie”. Artysta jest wyjątkową postacią w środowisku śląskich artystów. Z działalnością artystyczną łączy akademicką działalność pedagogiczną. Jego dorobek stanowi kilkaset obrazów, w których zgłębia i rozwija unikalny, bardzo osobisty język malarski. Język ten, swoisty znak rozpoznawczy Lecha Kołodziejczyka to fuzja nieustających poszukiwań i inspiracji wynikających z bardzo osobistych i prywatnych doświadczeń. Autor kilku obszernych cykli malarskich, z których najważniejsze to (od najwcześniejszych): "Fantomanie", "Kosmogonie", "Luminofory", "Księga słońca", "Lirykony", "Głowy", „Rytmy Pamięci”, „Zapomniany horyzont”. Zorganizował ponad 100 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych. Nagradzany za malarstwo, w 1997 roku otrzymał Nagrodę Rektora UŚ za działalność artystyczną i dydaktyczną.
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - kierunek grafika warsztatowa u prof. Stanisława Wejmana i prof. Krzysztofa Tomalskiego. Oprócz działalności wystawienniczej zajmuje się również opieka kuratorską. Współpracowała też z Teatrem Dialog i Sceną ulicy Kanoniczej. Była uczestnikiem plenerów artystycznych w Zaborku i w Jakubowicach zakończonych wystawami zbiorowymi. Podczas studiów na krakowskiej ASP uczestniczyła w wystawie grupowej Fundacji Szwedzko-Włoskiej w Wenecji podczas Biennale w Wenecji w 2001roku. Brała udział w Biennale Grafiki w Poznaniu i Serceles koło Paryża. Wystawiała swoje prace w 2001 roku w NCK w Krakowie na prezentacji pod tytułem: "Falowanie i spadanie". Otrzymała drugą nagrodę za grafikę roku 2002 w krakowskiej ASP przyznawaną przez Wydział Grafiki krakowskiego ASP. Stypendystka polskiego Ministra Kultury i Sztuki i Rządu Francuskiego w 2003 roku.
W Atenach studiowała malarstwo, grafikę warsztatową i ceramikę. Odbyła staż w Ecole des Beaux Artes w Tuluzie u prof. Jean Luc Favel, w pracowni Grafiki Warsztatowej i Infografiki. Brała udział w wystawie końcowo rocznej studentów i absolwentów Ecole des Beaux Artes w Tuluzie. Wystawiała grafiki w Cederic Baqville Gallery w Lille. Organizowała Festival Cassel we Francji gdzie również wystawiała swoje kompozycje. Miała liczne wystawy malarstwa w galerii Point Barre, Ann Sophie Colette w Lille. Otwarła studio malarstwa "Atelier 22" w centrum starego Lille. Współpracowała z Artystyczną Agencją Reklamową YNWA w Lille (Wykonawstwo projektów reklamowych dla sklepów Tempo, Orange, współpraca z Canon i Peugeot). Mieszkając w Londynie współprowadziła Galerie Topolski Century na Waterloo Station.
Współpracowała z Ministrem Kultury i Sztuki przy organizacji cyklu wystaw z okazji Roku Polskiego w Londynie i Tuluzie.
W 2014 miała wystawę grafiki w Ambasadzie Francji w Krakowie. Wielokrotne wystawy w Parlamencie Europejskim w Luksemburgu m.in. w 2014 i 2015 roku.
Jest członkiem ZPAP Kraków i bierze udział w wystawach zbiorowych Salonu Zimowego w Pałacu Przyjaciół Sztuk Plastycznych i Art Meetinig Tomaszowice oraz Pracowni Otwartej - galerii Pałacu pod Baranami w Krakowie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]