Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
GRYGLEWSKI Aleksander | Pejzaż z ruinami, 1863 r.

Aleksander GRYGLEWSKI (1833-1879)

Pejzaż z ruinami, 1863 r.

akwarela, ołówek/papier, 19,7 x 26,7 cm
sygnowany monogramem wiązanym oraz datowany p.d.: '1863 (?) AG'

POCHODZENIE:
- kolekcja prywatna, Warszawa

Gryglewski - adept krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych - był malarzem architektury nawiązującym zarówno do tradycji malarstwa wedutowego jak i romantycznej idei utrwalania narodowych pamiątek. Malował widoki miast, wnętrza kościołów i pałaców. Jego obrazy malowane z nienagannie wykreśloną perspektywą i dbałością o szczegóły mają dziś dodatkowo wagę dokumentu, zwłaszcza gdy przedstawiają budowle nie istniejące dziś w dawnym kształcie (np. wnętrza zamku w Podhorcach). Artysta, zaprzyjaźniony z Janem Matejką, współpracował z nim przy wykreślaniu perspektywy do Kazania Skargi i Kopernika, z kolei Matejko niejednokrotnie domalowywał sztafaż w obrazach Gryglewskiego. Od 1877 roku do śmierci prowadził katedrę perspektywy w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie. Nękany kłopotami rodzinnymi i finansowymi, w przypływie depresji popełnił samobójstwo.

PODATKI I OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
GRYGLEWSKI Aleksander
Gryglewski - adept krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych - był malarzem architektury nawiązującym zarówno do tradycji malarstwa wedutowego jak i romantycznej idei utrwalania narodowych pamiątek. Malował widoki miast, wnętrza kościołów i pałaców. Jego obrazy malowane z nienagannie wykreśloną perspektywą i dbałością o szczegóły mają dziś dodatkowo wagę dokumentu, zwłaszcza gdy przedstawiają budowle nie istniejące dziś w dawnym kształcie (np. wnętrza zamku w Podhorcach). Artysta, zaprzyjaźniony z Janem Matejką, współpracował z nim przy wykreślaniu perspektywy do Kazania Skargi i Kopernika, z kolei Matejko niejednokrotnie domalowywał sztafaż w obrazach Gryglewskiego. Od 1877 r. do śmierci prowadził katedrę perspektywy w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie. Nękany kłopotami rodzinnymi i finansowymi, w przypływie depresji popełnił samobójstwo.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje cen wywoławczych we wszystkich katalogach aukcyjnych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]