tempera jajowa, płótno; 70 x 70 cm; sygn. i dat. na odwrocie na płótnie: Agnieszka Sandomierz / 2004, na krośnie: A. SANDOMIERZ (flamastrem).
Studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego w 2003 roku. Od 2005 roku pracuje na stanowisku asystenta macierzystej uczelni. Erotyka, intymność na granicy fizjologii - w pracach Agnieszki Sandomierz nie ma tabu. (...) W pracach Sandomierz jest popartowskie upodobanie do brandów i gadgetów, do "zwyczajności" gestów i scen. Dekoracyjny charakter prac często podkreśla ornament i płaskie plamy barwne wyodrębniające z tła sylwetki kobiet, mężczyzn i zwierząt. (źródło: galeriaart.pl)
"Swoimi dotychczasowymi wystawami Agnieszka Sandomierz zapracowała na opinię artystki nieco kontrowersyjnej. A raczej skandalizującej. Głównym tematem jej malarstwa jest kobiece ciało. Ona sama zgodziła się z opinią, że malując balansuje na granicy psychicznego ekshibicjonizmu. "Malując rozprawiam się z własną cielesnością. Chcę się sobie przyjrzeć. Patrzenie na obraz nie przypomina spoglądania w lustro. Obraz jest syntezą." Jej obrazy są kadrami, w których pokazuje kobiece ciało, a właściwie siebie w scenach intymnych. I właśnie erotyka, którą były przesiąknięte jej dotychczasowe prace sprawiła, że ich odbiór wywoływał silną reakcję widzów. Bezpośredniość, z jaką Agnieszka Sandomierz podchodzi do cielesności swojej i mężczyzn, którzy jej towarzyszą, powodowały, że widz stawał się podglądaczem, który mógł zajrzeć w intymny świat artystki." (relacja z wystawy w Galerii Promocyjnej w Warszawie; źródło: artinfo.pl)
Studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w latach 1998-2003. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 2003 roku w pracowni malarstwa prof. Wiesława Szamborskiego, aneks z malarstwa ściennego zrobiła u prof. Edwarda Tarkowskiego. W latach 2005-2012 była asystentką na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. W 2005 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Od czasów studiów współtworzy wyjątkowy klimat praskich pracowni przy 11 Listopada 22 w Warszawie.
Od początku ważnym tematem jej prac był człowiek; jego cielesność, erotyzm, emocje, a także sytuacje codzienne i intymne. Z czasem malowała coraz więcej autoportretów, dosłownych i zawoalowanych; na obrazach zaczęli pojawiać się ludzie, zwierzęta i pospolite przedmioty. W zamierzeniu artystki jej sztuka pełni funkcję pamiętnika, do którego trafia zapis sytuacji i emocji, zarówno szczególnych i ważnych, jak i tych codziennych.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]