olej/płótno, 82 x 111 cm sygnowany l.d.: 'Dolf Dressler' "DĘBY NAD WODĄ", ORYGINALNY TYTUŁ W JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDUJE SIĘ NA BLEJTRAMIE. SYGNOWANY JEST "DOLF DRESSLER" ( "DOLF" - ZDROBNIENIE OD ADOLFA ) CO POTWIERDZA IŻ JEST TO WCZESNA PRACA DRESSLERA. PRZYKŁADY TAKICH SYGNATUR SĄ TAKŻE W KSIĄŻCE PIOTRA ŁUKASZEWICZA "OBRAZY NATURY ADOLF DRESSLER I PEJZAŻYŚCI ŚLĄSCY DRUGIEJ POŁOWY XIX WIEKU"
"[Dressler] w kolorystyce nawiązywał do wczesnych nurtów realistycznych, stosując malarstwo tonalne, o zróżnicowanej zieleni, brązach, błękitach. Niekiedy jednak, jakby w nawiązaniu do romantyzmu, używał barw zachodzącego słońca - złotawych, różowych i perłowych, podkreślając tym nastrój płynący z przedstawianego pejzażu. Nastrojowość jest też cechą najbardziej wyróżniającą go na tle malarstwa pejzażowego w Niemczech. Jest ona dostrzegalna nie tylko w kolorystyce niektórych szkiców, ale także w wyborze motywów, które choć często przypadkowo uchwycone, niekiedy sprawiają wrażenie wyszukanych. (...) Będą to najczęściej drzewa rosnące nad wodą, droga leśna lub biegnąca przez wieś (...). Interesowały go również widoki odległe, zawdzięczające wiele romantykom. Ta dwutorowość, widoczna nie tylko w obrębie całej twórczości jako podział na malarstwo atelierowe i plenerowe, ale i wśród szkiców, zawierających elementy romantyzmu i realizmu, jest - jak się zdaje - jedną z najbardziej charakterystycznych cech twórczości Dresslera". ANNA KOZAK, WPŁYW MALARSTWA PEJZAŻOWEGO (...) [W:] OBRAZY NATURY . ADOLF DRESSLER I PEJZAŻYŚCI ŚLĄSCY DRUGIEJ POŁOWY XIX WIEKU, WROCŁAW 1997, s. 39 Studiował we Wrocławiu u Christopha Königa i Ernsta Rescha, później u Jacoba Beckera (w okresie 1855-64) we Frankfurcie nad Menem. Od 1862 roku działał we Wrocławiu, gdzie w 1880 roku założył prywatną pracownię malarstwa pejzażowego. Przez współczesnych uważany był za jednego z najwybitniejszych malarzy pejżażystów drugiej połowy XIX wieku. Malował przede wszystkim widoki i krajobrazy z okolic Dolnego Śląska, utrzymane w nastrojowym klimacie i oddane z realistyczną dokładnością.
Podatki i opłaty: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]