cement barwiony w masie (ceramika niskotemperaturowa), brzoza; 70 x 100 cm; p. d. sygn.: WA [logotyp graficzny artysty]; sygn., dat. i opisane na odwrocie: "Surfaces by Adam Ankiewicz" / 004 MEWA / 14.12.2017.
Studia rozpoczął w Londynie na University of East London School of Architecture, na której to uczelni w latach 1998-99 studiował architekturę. Absolwent Wydziału Architektury Politechnik Warszawskiej (2008). Autor projektu obserwatorium na Antarktydzie tworzonego w ścisłej współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną oraz współautor projektów wyróżnionych w konkursie Brick Awards 2014 oraz za najlepszy obiekt użyteczności publicznej 2014 w konkursie SARP. Autor i producent kafli MEWA, które wykonuje własnoręcznie. Jego kafle jeszcze na etapie prototypu były laureatem konkursu "Młodzi na Start", organizowanego przez polską edycję magazynu ELLE Decoration. Finalista konkursu "Wystawiajmy się 2016", wspieranego przez Instytut Adama Mickiewicza na 100% Design w Londynie oraz laureat konkursu "Dobry Wzór 2016", organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Zeszłoroczny zdobywca nagrody Silver A’Design Award w jednym z największych i najważniejszych konkursów na świecie A’Design Award, odbywającym się co roku w Mediolanie. "SURFACES" to projekt artystyczny architekta Adama Ankiewicza, członka International Association of Designers, twórcy marki Warssawa i producenta kafli MEWA. Projekt Surfaces obejmuje twórczość rzeźbiarską w postaci płaskorzeźb oraz naściennych instalacji artystycznych z wykorzystaniem kafli MEWA. Inspiracją są tradycyjne polskie mozaiki lat 60. i 70. autorstwa Hanny i Gabriela Rechowiczów, których dzieła zdobiły najważniejsze obiekty architektury powojennego modernizmu Warszawy. Obecnie zapomniane, utracone czy też tylko częściowo zachowane. Projekt "Surfaces by Adam Ankiewicz" to próba przywrócenia pięknej tradycji poprzez współczesną interpretację zagadnienia. Płaskorzeźba "004 MEWA" po raz pierwszy zaprezentowana została podczas inauguracji projektu "Surfaces by Adam Ankiewicz", który miał swoją oficjalną premierę na wernisażu w Hali Koszyki w grudniu 2017r. Relief "004 MEWA" promował wydarzenie.
Studia rozpoczął w Londynie na University of East London School of Architecture, na której to uczelni w latach 1998-99 studiował architekturę. W 2008 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera architekta na kierunku Architektury i Urbanistyki na wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Autor projektu obserwatorium astronomicznego na Antarktydzie tworzonego we ścisłej współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną oraz współautor projektów wyróżnionych w konkursie Brick Awards 2014 oraz za najlepszy obiekt użyteczności publicznej 2014 w konkursie SARP. Autor i producent kafli MEWA, które produkuje własnoręcznie. Założona przez niego manufaktura Warssawa ma zaledwie dwa lata a projekt MEWY powstał na początku 2015. Kafle jeszcze na etapie prototypu zakwalifikowały się do finału zeszłorocznego konkursu ''Młodzi na Start'' w Gdyni. W tym roku MEWA zakwalifikowała się do projektu ''Wystawiajmy się 2016'' organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. IAM ma wspierać Mewę we wrześniu 2016 na ''100% Design'' w Londynie. W kwietniu bieżącego roku Kafle zostały również wyróżnione przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i tym samym są rekomendowane do konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku Dobry Wzór 2016.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]